II. ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

Zirve / Kişisel Gelişim

17 Aralık 2016, Cumartesi

09:00 - 17:00

Ücretli

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

II. ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI ZİRVESİ

 

Sunum:

 • Ayşegül Bekar   : DAS Otomotiv ve Jeneratör A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Asistanı
 • Figen Çetinkaya   : Sabancı Holding Brisa Bridgestone Lastik San. A.Ş. CEO Asistanı, Profesyonel Koç
 • Gülderen Kutucularoğlu   : Profesyonel Koç ve Eğitimci
 • Hicran Şaşmaz   : Yönetici Asistanı
 • Melis Madakbaşı   : Coca-Cola İçecek Finans Direktörü Asistanı
 • Özlem Kılıç   : CEO Asistanı, Arvato Bertelsman Telekomünikasyon
 • Burcu Şahin   : PA / Webhelp Türkiye Ceo Asistanı
 • Ayşegül Demirci : Samsung CEO Asistanı

 

Kapsam:

 • Yönetici Asistanının Markalaşma Yolculuğu
 • Markalaşan Yönetici Asistanı
 • Algı Yönetimi – Müslüman mahallesinde salyangoz satılır mı?
 • Markan kiminle dans ediyor? Rekabet, zamanlama, konumlandırma..
 • “The best manager is the dead manager” No – Markalar savaşı
 • Markalaşmada sürdürülebilirlik
 • Asistan Koçluk ve Yol Arkadaşlığı
 • İşine bulunduğun konuma Değer katma
 • Farklılaşmak yöneticiniz gibi düşünmek
 • Analitik Düşünme
 • Zorluklarla baş edebilme
 • Özgüven, İnsiyatif, Değişim, Yetkinlik
 • Vazgeçilmez Yönetici Asistanı Olmanın Tüyoları
 • Hayata ve işinize daha iyi adapte olabilmek
 • Nelere anlam yüklüyoruz
 • Samimi ve Açık Olmak
 • “3 S”
 • Mal Varlıklarınız
 • Meslek Etiğinin altın kuralı;  % 100 Güvenilirlik
 • Yönetici Asistanları için Meslek Etiği neler içerir?
 • Meslek Etiği Nedir?
 • Farkedebilirseniz Fark Yaratabilirsiniz
 • Fark göremiyorum, ya sen?
 • Farketmezsen, farkedilmezsin!
 • F.A.R.K. ın açılımı
 • "Farkedilecez de n olucak?"ın cevabı
 • Meslek Etiği ve Yetkinlikler
 • İletişim

 

Konuşmacılar ve Kısa Özgeçmişleri :

 

Ayşegül Bekar :

Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Asistanı görevini 2010 yılından beri  Das otomotiv ve Jeneratör Ticaret AŞ, Terex Cranes, Terex Port Equipments , Genie, Kobelco, JLG, Sennebogen, Cimolai markalı iş makinaları distribütör şirketinde yürütmektedir.
Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili Edebiyatı bölümünde eğitim aldıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Turizm Sektöründe- Vakıfbank iştiraki Taksim Otelcilik ve Turizm Seyahat Acentasında,  Reklamcılık Sektöründe- Moran Ogilvy and Mather reklam ajansında , Unilever, Komili markalarından sorumlu Müşteri Temsilcisi olarak çalışmıştır. İlk çalışma yılları sonrasında,  Yönetici Asistanlığı hayatına, Profilo Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu, -ERT- European Round Table of Industrialists-, Avrupa Sanayicileri Yuvarlak Masası Türkiye Temsilcisi ve 500.Yıl Vakfı Kurucusu ve Başkanı Jak V. Kamhi’nin Asistanlığı görevi ile başlamıştır, sonrasında uzun yıllar Lowe Wordwide Istanbul, Reklam Ajansı Ajans Başkanı- CEO ve Reklamcılar Derneği Başkanlığı da yapmış, MediaCat Dergisi ve seyahat kitapları yazarı Nesteren Davutoğlu’nun asistanlığı görevinde uzmanlaşmıştır.
Das Otomotiv ve Jeneratör AŞ, Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Asistanlığı görevinin yanı sıra, Das Otomotiv Kurumsal İletişim ve Pazarlama alanlarının da yönetimini yapmaktadır. Firmanın yayımladığı kurumsal ve sektörel yayın olan Das Vizyon dergisinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü görevini de yürütmektedir. Kişisel Gelişim ve Farkındalık seminerlerinin sıkı takipçisidir. Üstün Zekalı Çocukların eğitimi konusunda eğitimler almıştır.
Evli ve bir çocuk sahibidir. Aktif motosiklet kullanıcısı olup doğa gezi ve kamp hayatının yanı sıra Amatör Denizcilik- Kaptanlık ilgi alanları arasındadır.

 

 

Figen Çetinkaya :

1971 Düzce doğumlu.Çalışma hayatına 1992 Düzce Dem Dersanesinde Öğrenci İşleri-Yönetimi olarak başladı.1997-2004 Sabancı Holding Beksa Bekaert Çelik Kord San. Ve Tic. A.Ş.Genel Müdür Asistanı, 2004-2010 Sabancı Holding Lastik Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkan Asistanı olarak çalıştı. 2010 yılından bu yana Sabancı Holding Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San.ve Tic.A.Ş. CEO Asistanı olarak görevimi yürütmekte. Ayrıca 2013 yılından itibaren Adler International Learning sertifikalı Profesyonel Koç. Yönetici Assistanlığı Sertifa programı kapsamında eğitimler vermekle birlikte , “International Executive Assistant Summit “ zirve programında konuşmacı olarak katılmış bir eğitmen. Aynı zamanda EUMA (European Management Assistants) üyesi.

 

 

Gülderen Kutucularoğlu :

Amerikan Language and Art School (Türkiye’nin İlk Sekreterlik Okulu) ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirmiştir.
27 yıllık çalışma hayatında NCR & AT&T Bilişim Hizmetleri ve Coca-Cola İçecek Şirketlerinde Üst Düzey Yönetici Asistanı olarak görev almıştır.
Müşteriyi Kazanma Becerileri, ISO 9002 Kalite Yönetim Sistemi Konsept ve Prosedürleri, Ortak Bağ, Fırsat, Vizyon & Değerlerimiz, Müşteri Odaklı Takım İş Modelleri, Bireysel Yarıtımlar, Kişisel Organizasyon, Yaşam Kalitesi için Optimal Beslenme ve Fiziksel Aktivite, Bilgi Güvenliği, Ürün İçerikleri ve İletişim Becerileri, CCİ 2020 Vizyonu, Rekabet Hukuku, Operasyonel Mükemmellik, Sosyal Stiller, Eğitimcinin Eğitimi gibi iş hayatı boyunca almış olduğu eğitimlerden sürekli öğrenmenin çoşku ve keyfine varıp çalışma yıllarında yol arkadaşlarına gönüllü olarak verdiği koçluk hizmetini profesyonelliğe taşımak için 2015 yılında ICF (International Coaching Federation) onaylı Adler International Learning Center’dan Profesyonel Koçluk Sertifika Programını, son olarak da “Kendini Anlamak, İnsanı Anlamak ve Hayatı Anlamak” konularını içeren Optimum Denge Modeli ve Kadının İnsan Hakları Eğitimlerini tamamlamıştır.
“İnsan”, “İletişim”,  ve “Samimiyet”in mesleğin temel yapı taşları olduğuna inanmış bu konudaki tecrübelerini eğitim programlarına taşıyarak 2014 yılında eğitimler vermeye başlamıştır. “Vazgeçilmez Yönetici Asistanı Olmak” eğitimlerine devam ederken en kısa zamanda bu keyifli ve maceralı yolculuğunu anlatacağı bir kitap yazmayı planlamaktadır.
“İnsana ve Eğitime” hizmet verebilmek amacıyla 1999-2010 yılları arasında Coca-Cola İçecek Arama Kurtarma Takımında görev almış 2010 yılında Mardin’de şirket ve bayi çalışanlarının desteği ile yaptırılan ilköğretim okulu çalışmasıyla Coca-Cola İçecek Sosyal Sorumluluk Ödülüne layık görülmüştür.
Doğa yürüyüşleri, rafting, puzzle en sevdiği hobileridir.

 

 

Hicran Şaşmaz :

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu, Radyo-TV bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında gazetecilik, sigortacılık, halk oyunları eğitimciliği ve anketörlük gibi farklı alanlarda çalışma deneyimi edinen Hicran, kariyerini yönetici asistanı olarak sürdürmeyi tercih etti.
Sırasıyla STFA İnşaat’de Genel Müdür Asistanı, PricewaterhouseCoopers’ta Partner Asistanı, Aon Re Turkey, Fortis Bank ve Avea şirketlerinde ise CEO Asistanı olarak çalıştı. TT-Avea- TTNet şirketlerinin entegrasyon süreci sonucunda görevini Türk Telekom Bireysel CEO Asistanı olarak sürdürüyor.  
Hicran, İstanbul Üniversitesi BYYO bünyesinde Türk Hava Kurumu’na bağlı havacılık kolunun açılmasına öncülük etti ve kolun ilk etkinlikleri olan paraşüt kursu ve havacılık sergilerini organize etti. STFA İnşaat’ta çalıştığı dönemde kurumu tarafından Londra’da 3 ay süren bir İngilizce eğitimi programı ile ödüllendirildi. STFA Grubu’na ait “Köprü” isimli derginin yardımcı editörlüğü ve Sosyal Sportif Faaliyetler Kulübü’nün yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
Fortis Bank’ta çalıştığı dönemde düzenlenen 2010 İstanbul Kurumsal Film Festivali’nde kurumunu yönetmen yardımcısı olarak görev aldığı iki film çekimi ile temsil etti; ekibin filmlerinden biri en iyi aktör, diğeri ise en iyi yönetmen ödüllerine layık bulundu. Yine Fortis Bank bünyesinde iken, 2007 ve 2008 yıllarında Rotterdam’da düzenlenen Fortis Bank Rotterdam Maratonu’na iki kez bayrak koşusu ekipleri ile katıldı. Hicran, 2016 yılı itibariyle ICF onaylı Elemental-V Co-Active Koçluk eğitim programı kapsamında başlattığı koçluk becerilerini edinme ve geliştirme serüvenine aşkla devam etmektedir.
Evli ve bir çocuk annesi olan Hicran şu sıralar kişisel gelişim, bireysel yabancı dil öğrenimi, puzzle ve sudoku ile yakinen ilgileniyor ve yaşamının amacını bulma yolculuğuna özenle devam ediyor.

 

 

Melis Madakbaşı :

meslek hayatına 2001 yılında Anadolu Grubu’nda başlamıştır. 15 yıldır aynı grubun farklı şirketlerinde ( Anadolu Endustri Holding, Anadolu Efes, Coca-Cola İçecek ) Yönetici Asistan olarak görev almaktadır. Kendinisini çok okur& biraz yazar olarak tanımlayan Madakbaşı 1999 yılında Özel Ahmet Şimşek Koleji’nden mezun olmuştur. 2014 yılından bu yana Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin Mali işler Direktörü’nün asistanlığını yapmaktadır.

 

 

Özlem Kılıç :

2015 yılından bu yana Arvato Bertelsmann İcra Kurulu Başkanı  Asistanı olarak görevine devam etmekte olan Özlem, Akdeniz Üniversitesi  Büro Yönetimi ve Sekreterlik Okulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.
İş hayatına 1991 yılında Kamu sektöründe  T.C Başbakanlık , Devlet Bakanlıkları ve T.B.M.M’de Sekreterya ve Özel Kalem görevlerini yürüterek başlamıştır. Burada kazandığı tecrübelerini başarı ödülleri ile tamamlamış ve daha sonra 1997 yılında Cambridge The Bell Language School’da  öğrenim görmek üzere  İngiltere’de eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine sırasıyla Borusan Holding, Mydonose Showland,  Coca-Cola İçecek ve Turkcell şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Genel  Müdür ve Üst Düzey Yönetici Asistanı pozisyonlarında iş tecrübelerine devam etmiştir.
1999-2002 yılları arasında Mydonose Showland bünyesinde Alman iş ortağı Purple Concerts Entertaintment şirketiyle birlikte Avrupa’da Almanya İsviçre, Belçika, Hollanda başta olmak üzere ve Lübnan’da gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk büyük gösteri projesinde Yurtdışı Proje Koordinatörü olarak organizasyonda yer almıştır.
Yelken ve Tenis başta olmak üzere  çeşitli spor aktiviteleri ile zamanını değerlendiren bunun yanısıra kültür ve sanat etkinliklerini de yakından takip eden Özlem , 2008-2011 yılları arasında Bahçelievler Çocuk Esirge Kurumu için “gönüllü aile” olarak kimsesiz çocuklarımız için katkıda bulunmuştur.

 

 

Burcu Şahin :

16 Şubat 1985 İstanbul doğumlu olan Burcu Şahin; İstanbul Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları + Yandal Bankacılık mezunudur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmektedir. İş hayatına 2007 senesinde Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezinde, Müşteri Temsilcisi olarak başlamıştır. 2,5 sene aynı şirkette Teknoloji Uzmanlığı görevinde bulunduktan sonra Global Lisansını alıp hayalinde ki mesleğini gerçekleştirmek için yola çıkmıştır. Hayali ‘’Üst Düzey Yönetici Asistanı’’ olmaktı, Temellerini 2010 senesinde Shenyang Çin firmasında atmıştır.  Deneyimlerini arttırdıktan sonra buradan ayrılmış ve 2011 - 2013 seneleri arasında şuan ki ismi Master Card Provus Bilişim Hizmetlerinde Üst Düzey Yönetici Asistanı olarak görev almıştır. 2,5 seneye yakın burada çalıştıktan sonra, 2013 senesinde Callpex Çağrı Merkezinde Genel Müdür Asistanı olarak görevine başlamıştır. Ocak 2016’da Fransız kökenli Webhelp Global Şirketinin Callpex’i satın almasıyla birlikte Webhelp Türkiye olan Çağrı Merkezinde PA / Ceo Asistanı olarak görevini yürütmektedir. Aynı zaman da Webhelp Türkiye’nin Ceo ‘su Metin Tarakçı, Çağrı Merkezleri Derneğinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yöneticisine bu görevinde de destek vermektedir. Kişisel gelişime yönelik çalışmaları ve sertifikaları bulunmaktadır ve aynı zamanda kişisel enerji koçluğu ve mentorluk yapmaktadır. Karakter Analizi Uzmanlık Sertifikasına sahiptir. Kariyeriyle bağlantılı olarak Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Zirve Programlarına konuşmacı olarak katılarak deneyimlerini Yönetici Asistanlarıyla paylaşmaktadır.

 

 

Aysegül Demirci :

Samsung Electronics Türkiye Başkan Asistanı olarak görev yapmaktadır.
2001 yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezunu olan Ayşenur Demirci, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İK & Organizasyonel Yönetim (2004-2005) ve Toplam Kalite Yönetimi (2012-2013) alanlarında mikro master programlarına katılmıştır.
Demirci profesyonel iş hayatına İnsan Kaynakları ve Eğitim alanında başlamış, 5 yıl İK tecrübesi ardından Üst Düzey Yönetici Asistanlığı rolüne yakınlık duyarak kariyerine bu alanda yön vermeyi tercih etmiştir.
İyi derecede İngilizce bilen Demirci, profesyonel Yönetici Asistanlığı çalışma hayatı süresince sırasıyla; Allianz Global Türkiye, Starwood Oteller Grubu, BP Petrolleri AŞ ve Hyatt Oteller grubu’nda CEO/President düzeyinde Yönetici Asistanlığı görevlerinde bulunmuştur. Profesyonel Uzmanlık alanı yabancı şirketlerin Türkiye’de yerleşik Expat yöneticileri ile çalışmak olup, ükeye tamamen yabancı bir üst düzey yöneticinin en yakın ve güvenli bağlantısı olmayı, yöneticinin yükünü paylaşarak hayatını kolaylaştırmayı değerli buluyor. Şimdiye değin birlikte çalışma fırsatı bulduğu üst düzey yönetici uyruklarından bazıları; İskoçya, Almanya, İngiltere, İspanya, İsviçre, Brezilya, Güney Kore.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Katılım Bilgisi 

Kayıt Formu İçin Lütfen Tıklayınız 

 

Katılım için Kayıt Formu doldurulması ve tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Program kişi başı katılım tek günlük programlarda 650 TL, iki günlük programlarda 1200 - TL + KDV dir.
2 ve üzeri katılımlarda %5 indirim , 4 ve üzeri katılımlarda %10, 8 ve üzeri katılımlarda %15 indirim uygulanmaktadır.

Ücrete, eğitim dokümanları, sertifika, öğle yemeği ve ara ikramlar dahildir.


HBW Akademi gerektiğinde program mekanını veya programı değiştirme, iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Nippon Otel
İstanbul / Beyoğlu
Topçu Caddesi No: 6
Etkinlik Konuları