Haris Alexiou & İncesaz Konseri

Konser / Pop

3 Nisan 2014, Perşembe

20:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Haris Alexiou, sahneye ilk adımını 70'lerin başında attı. Kendine özgü sesi onu kısa sürede zirveye taşıdı. Yıllar boyunca tarzı değişse de, zirveden hiç inmedi. Mutluluğu ve kederi, umudu ve acıyı, aşkı ve kaybetmeyi, zamanın ötesine uzanan şarkılarında ustaca anlattı. Alexiou, kendi şarkılarını yazmaya başlamadan önce, Yunanistan'ın en ünlü çağdaş bestecilerinin kendisi için yazdığı parçaları da okudu.

Tüm dünyada hayranları bulunan ve beğeniyle takip edilen Haris Alexiou, 5 milyondan fazla albüm satışına ulaştı, 30 platin ve 13 altın plak sahibi olan sanatçı kendi ülkesinin tarihini, kültürünü; şarkılar, sözler, besteler sayesinde daha iyi anladığına ve sevdiğine inanıyor.

İncesaz 1996 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kuruldu. Kendi bestelerinden yola çıkan grup, zamanla geleneksel Türk müziği repertuarından eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumladılar. İkinci Bahar ve Ekmek Teknesi dizilerinin müziklerini yaptılar, yurtiçi ve yurtdışında ve İstanbul, İzmir, Bursa ve Eskişehir Senfoni Orkestraları'yla konserler verdiler.

İncesaz bugüne kadar 7 albüm yayınlandı. Bu albümlerde geleneksel Türk Müziği sazları olan kemençe, tanbur ve kanunun yanısıra değerli ses sanatçıları Melihat Gülses, Dilek Türkan, Cengiz Özkan ve Bora Ebeoğlu da solist olarak yer aldılar. Grubun sekizinci albümü ise konser tarihine kadar yayınlanmış olacak. Bu yeni albümün solistleri Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu.

Haris Alexiou ve İncesaz Ege'nin iki kıyısı arasında dolaşıp, sizlere unutamayacağınız bir akşam sunmak için ilk defa PSM'de bir araya geliyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Ana Tiyatro
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları