Gökkuşağının Altında ( Çocuk Oyunu )

Sahne Sanatları / Çocuk Oyunu

22 Aralık 2013, Pazar

15:00 - 16:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Gökkuşağı Kumpanyası’n da çalışmakta olan Palyaço, Sihirbaz, Balerin ve Müzisyen, kendi alanlarında yetenekli oldukları halde çekemezlik sonucu birbirlerine yaptıkları şakalar yüzünden hemen her gösteride rezil olurlar. Aslında onları seven ancak bu duruma artık dayanamayan tiyatronun patronu Dodo, bir ders vermek amacıyla, sanatçı ahlakı üstüne bir konuşma yaparak hepsini tiyatrodan kovar

Kendilerine duydukları güvenle çalışabilecekleri başka bir tiyatro bulmaya çabalayan ve sonuçta hayal kırıklığına uğrayan dörtlü başka işlerde de şansını dener ancak başarısız olur.

Geçen bu süre içinde birbirlerine yanlış davranmış olduklarını, arkadaşlığın ve paylaşmanın önemini kavrayan Palyaço, Sihirbaz, Balerin ve Müzisyen sokakta oynamak üzere bir gösteri hazırlamaya karar verirler.

Gösterinin olduğu gün eski patronları Dodo yanlarına gelerek bir şeylerin farkına varmış olduklarına sevindiğini, onları tiyatrodan kovarken ki amacının da bu olduğunu ve eğer isterlerse eski işlerine dönebileceklerini söyler.

 

Oyunun Künyesi:

Yazan: Nilbanu ENGİNDENİZ

Yöneten:Tolga YETER

Oyuncular:

Müge KOÇAK  - Orhan Erhan YIKILMAZ  - Simge ALTAY  - Utku AYTEKİN

Koray Alpay

Müzik: Selim ATAKAN

Koreograf: Müge KOÇAK

Sahne Uygulama : Simge ALTAY – Cenk Dost VERDİ – Feyzullah KANTARCI

Kostüm Uygulama : Nejla KISKAÇ – Yelda SERBES

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Tiyatro Karnaval
İstanbul / Şişli / MECİDİYEKÖY
Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. No: 20
Etkinlik Konuları