GameX 2012 Oyun Fuarı

Fuar / Eğlence

4 Ekim 2012, Perşembe - 7 Ekim 2012, Pazar

09:00 - 19:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

İstanbul, Ekim’de dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini ve en önemli isimlerini ağırlayacak. GameX 2012, şehrin en merkezi noktalarından olan Lütfi Kırdar Fuar Merkezi‘nde, 4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açarak Türkiye’den ve tüm dünyadan oyunseverlerin buluşma noktası haline gelecek. Oyun dünyasının kalbinin atacağı GameX Fuarı, bu endüstrideki öncü şirketlerin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez meraklıların beğenisine sunacağı alanlar ile görkemli bir şöleninin ev sahipliğini üstlenmiş olacak.

Fuara katılacak firmalar:

3PAY, AKŞAM, AVANTGARDE, AVEA, BUDDIEPAY, BUG, BUGÜN GAZETESİ, CABAL ONLINE, CHIP, CNT BİLİŞİM, EGDF, EGNİTY, EPIC GAMES, FANATİK, GAME MASTERS, GAME SULTAN, GAMETOLIA, GAMESINDUSTRY, INTERNATIONAL, GAMER KRAFT, GAMETIWI, GAMEX.COM.TR, GAMEXNOW.COM, GENNA, HÜRRİYET DAILY NEWS, IROBOT, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İXİR HOST, JOYGAME, LEVEL ONLINE, MEDIANOVA, MESSAGE, MİKROÖDEME, MİLLİYET, MİNİPAY, MİS GROUP, MTC GAME, MYNET OYUN, PAYBYME, PAYSAFECARD, PERFECT WORLD, PLAYSTORE, POWER FM, RADİKAL, REKLAMSTORE, RIOTGAMES, SHR, SİMTECH, SITRON, SOBEE, SPORX.COM, TEKNOKRASİ, TEKNOLOJİ TV, TEKNOSA, TELEPATİ, THY, TİVİBU, TİVİLOG, TTNET, TTNET MÜZİK, TÜDOF, TÜRKİYE GAZETESİ, TÜRK TELEKOM, TURNUVAL.COM, UNITY 3D, VATAN

İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezi, 4-7 Ekim tarihlerinde GameX 2012 Dijital Oyunlar Fuarı ile 100 bini aşkın oyuncu ve oyun profesyonellerinin cazibe merkezi olacak.

GameX OYUN KONFERANSI PROGRAMI

4 Ekim 2012

10.15 – 10.30 Kayıt
10.30 – 10.55 Mevlüt Dinç – Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Bşk. ve Sobee Studios Genel Müdürü
11.00 – 11.50 Nicolo Laurent – Riot Games Başkan Yardımcısı
11.55 – 12.30 Gabriel Hacker – Perfect World Avrupa Genel Müdürü
12.30 – 13.30  Expo Açılış Töreni ve  Kokteyl
13.45 – 14.25 William Hugo Yang – Unity 3D Kore Ülke Müdürü
14.30 – 15.10 Malte Behrmann – EGDF Genel Sekreteri
15.10 – 15.20  Coffee Break
15.20 – 16.00 Mike Gamble – Epic Games Avrupa Bölge Müdürü
16.05 – 16.55 Panel /Oyun Hukuku
                         - Selva Kaynak – Araştırma Görevlisi LL.M IP
                         - Dr. Mete Tevetoğlu- Avukat
                         - Gökhan Ahi – Avukat
17.00 – 17.55   Panel /Oyun Pazarı ve Eğitim
                         - Güven Çatak –    Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı Kurucu,        Koordinatörü
                         - Erdem Taylan – Cave VFX Kurucu CEO’su
                         - Yrd.Prof.Çetin Tüker – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
18.00 – 19.00 Yasuhio Fukushima – Square Enix Onursal Başkanı

Dijital dünyanın oyun ödülleri GameX 2012’de verilecek

4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan GameX Dijital Eğlence Oyun Konferansı ve Fuarı’nda bu yıl ilk kez “GameX Video Oyunları Ödülleri” verilecek.

GameX Video Oyunları Ödülleri’nde oyun üretme sanatındaki mükemmeliyet ve inovasyon temel alınacak. Oyuncular ve oyun dünyasının başarılı profesyonel yöneticilerinden oluşan jüri tarafından verilecek olan ödüller; Mobil Oyun, Spor Oyunları, MMO Oyunları, Yayıncı, Tasarım ve Geliştiriciler gibi kategorilerden oluşacak.

GameX 2012 Video Oyunları Ödülleri’nde isteyen herkesin www.gamex.com.tr web adresine girerek oy kullanabileceği gibi, kategorilerde isimleri yer almayan dijital oyun üreticileri de kendi firmaları ile kategorilere katılıp oylamaya dahil olabilecekler. GameX 2012 Video Oyunları Ödülleri’nde ödül kategorileri ise şu şekilde sıralanıyor;

1. En İyi Yerli Oyun
2. En İyi Bağımsız Oyun
3. En İyi Bağımsız Geliştirici
4. En İyi Yayıncı
5. En İyi Web Oyunu
6. En İyi Spor Oyunu
7. En İyi MMO Oyunu
8. En İyi Gündelik Oyun
9. En İyi Oynanabilirlik
10. En İyi Mobil Oyun

TÜDOF Türkiye Dijital Oyun Federasyonu’nun katkıları ile düzenlenen ve Türk oyun pazarını uluslararası boyuta taşımayı da amaçlanan “GameX 2012 Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarı”nda en yeni dijital oyunların dünya prömiyerlerinin yanı sıra ödüllü turnuvalar ve Türkiye’deki oyun sektörünün gelişmesi ile üretimin artması için konferanslar da düzenlenecek.

Dijital oyun ve eğlence dünyası, GameX Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarı”nda bir araya geliyor. “GameX 2012, en yeni dijital oyunların dünya prömiyerlerinin yanı sıra ödüllü turnuvalar ve Türkiye’deki oyun sektörünün gelişimi ile üretim konularının işleneceği konferanslarla dijital dünyaya yön verecek.

TÜDOF Türkiye Dijital Oyun Federasyonu’nun katkıları ile düzenlenen ve Türk Telekom Şirketleri’nden Sobee Studios başta olmak üzere, THY gibi Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının destek verdiği GameX 2012’de, Türkiye’deki ve dünyadaki oyun geliştiricilerinin buluşması da amaçlanırken, bölgenin oyun sanayisinin oluşturulması ve geliştirilmesi yolunda hedefler de ortaya konacak.

Rönesans Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen GameX 2012’nin bölgenin tek dijital oyun ve eğlence fuarı olduğunu belirten Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel ’’GameX, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayan bölgenin tek dijital eğlence ve oyun fuarıdır. Ülkemizin bu konuda öncü olmasını amaçlıyoruz. 70 milyonun üzerinde nüfusa sahip ülkemiz, yaklaşık 20 milyon kişi ile en çok oyuncunun olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Bu yüzden yabancı yatırımcıların gözü de ülkemizde. Hızla gelişmekte olan Türkiye pazarına katkı sağlaması açısından GameX büyük bir önem taşımaktadır. GameX 2012, bu yıl dünyanın birçok ülkesinden gelen konularında uzman konuşmacıların katılacağı dijital eğlence ve dijital yaşamla ilgili konferanslar, dijital oyun yazarları, yeni oyun lansmanları gibi dijital eğlence severlerin hayran kalacakları bir içeriğe sahip” açıklamasında bulundu.

Dijital Dünyanın trendleri GameX’de belirleniyor
GameX 2012’ Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarına her biri konularında uzman bir çok ünlü isim konuşmacı olarak katılarak, dijital dünyadaki son gelişmeleri ziyaretçiler ile paylaşacaklar. Konferanslarda, TÜDOF Türkiye Dijital Oyun Federasyonu Başkanı Mevlüt Dinç, Riot Games Uluslararası Başkan Yardımcısı Nicolo Laurent, Unity 3D Kore Ülke Müdürü William Hugo Yang, Epic Games Avrupa Bölge Müdürü Mike Gamble, Game Industry Editörlerinden Matt Martin, EGDF Genel Sekreteri Malte Behrmann, Perfect World Avrupa Genel Müdürü Gabriel Hacker, dijital dünyadaki son trendler hakkında bilgiler aktaracaklar.

GameX Video Oyunları Ödülleri GameX 2012’de
Dijital oyunlar yaratma konusundaki geleneksel GameX video oyunları ödülleri de İstanbul’da sahiplerini bulacak. GameX 2012’de verilecek “Geleneksel GameX Ödülleri”nde oyun üretme sanatındaki mükemmeliyet ve inovasyon temel alınacak. Oyuncular ve oyun dünyasının başarılı yöneticilerinden oluşan jüri tarafından verilecek olan ödüller; Mobil Oyun, Spor Oyunları, MMO Oyunları, Yayıncı, Tasarım ve Geliştiriciler gibi kategorilerden oluşacak.

GameX Lansmanlar ile Renklenecek
GameX 2012 ayrıca uluslararası çapta büyük ilgi gören oyun firmalarının lansmanlarına da ev sahipliği yapacak. Riot Games, Gametolia, Games Masters, Joy Game, Sobee Studios ve Play Store gibi dijital eğlence dünyasına yön veren firmalar en yeni ürünlerini bu özel lansmanlar ile ilk kez GameX’te oyun tutkunlarının beğenisine sunacaklar.

Ödüllü Turnuvalarda heyecan doruğa çıkacak
GameX 2012’de ödüllü turnuvalar da düzenlenecek. Bu turnuvalarda çeşitli şehirden oyuncular birbirleriyle yarışıp dereceye girme mücadelesi verecekler. Birinci olan ekip Çin’de düzenlenecek büyük finalde Türkiye adına yarışacak. Dünyanın dört bir yerinden en iyi oyuncuların da yarışacağı oyun turnuvalarında ayrıca konsol oyunlarını oynayan kişiler de yarışarak heyecanı ve eğlenceyi doruğa taşıyacak.

GameX TV on-line Yayında
GameX 2012’nin en büyük yeniliği ise GameX TV olacak. Medianova’nın katkılarıyla internet üzerinden yayın yapacak olan GameX TV, tüm eventleri, konferansları ve turnuvaları on-line HD olarak izleyenlere kendi dillerinde aktaracak.

Teknosa’dan Fuara Özel Kampanya
GameX Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarı’nda Teknosa’da yer alacak. Türkiye’nin en yaygın teknoloji market zinciri Teknosa’nın fuar alanında kuracağı 250 metrekarelik dijital oyun ürünleri mağazası, teknolojik ürünleri özel kampanya fiyatları ile alıcıya ulaştıracak.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
İstanbul / Şişli / HARBİYE
Gümüş Cad. No:4
Etkinlik Konuları