Fahir Atakoğlu Project Konseri

Konser / Diğer

17 Nisan 2014, Perşembe

20:00 - 23:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

"Fahir Atakoğlu Interpretations feat. Yasmin Levy, Azam Ali"

"Avrupa'nın en önemli piyanist ve bestecilerinden, müzik dünyasının zirvedeki isimlerinden biri" 
Atlantic Records'un kurucusu Ahmet Ertegün

Fahir Atakoğlu senfonik çalışmalar ve film müzikleri deyince akla ilk gelen isimlerden biri oldu. Avrupa'da ve özellikle de Amerika'da pek çok müzik festivalinin onur konuğu olan dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu'nun pek çok uluslararası ödülü bulunuyor.Ama onun için en büyük ödül, tüm dünyada sürekli artan dinleyici kitlesi.

Müziğindeki kendine has ritmik, melodik ve armonik özellikleri besteci duyarlılığıyla birleştirerek dinleyicilerine ulaştıran Atakoğlu, tartışılmaz yeteneğiyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Değişik müzik kültürlerini harmanlaması ve doğduğu topraklarla kurduğu muhteşem bağ müziğinin bir başka dikkat çekici öğesi.

Atakoğlu 1994'te çıkan ilk albümünü takiben aralarında Amerika'nın da bulunduğu 17 ülkede toplam 14 albüm çıkarttı. Milyonlarca insanın hem müzik koleksiyonunda hem de kalplerinde özel bir yer aldı. 1996'dan bu yana pek çok ulusal ve uluslararası yapım için jingle, belgesel ve film müzikleri hazırlayan Atakoğlu, 2000 yılında Milano Film Festivali'nde 'Büyükada'da Sürgün' belgeseli için yaptığı müzikle birincilik ödülünü kazandı. Bunun yanısıra 2002'de Yunanistan'da 400 binden fazla satan ve Mega Channel tarafından verilen 'En iyi Şarkı' Ödülü'nü alan 'Telos Dios Telos' ile de önemli bir çıkış yakaladı.

Fahir Atakoğlu'nun PSM'ye özel programında Yasmin Levy, Azam Ali ve sürpriz konukları sahnede unutulmayacak bir performans sergileyecekler.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Ana Tiyatro
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları