Evren Kutlay Konseri

Konser / Diğer

17 Aralık 2013, Salı

20:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Osmanlı'dan Cumhuriyete Avrupa Müziği

Program

1. Mecidiye MarşıG. Donizetti2. Osmaniye Marşı      C. Guatelli3. Sergi MarşıC. Guatelli4. Invitation a la Valse-Valse DavetSultan Abdülaziz5. Mazurka, Do. M  V. Murad6. Polka-MazurkaV. Murad7. DansepourCastagnets-Kastanyetler Dansı  V. Murad8. Mazurka, Si b M.V. Murad9. Aydın Havası  V. Murad10. Hamidiye Marşı  YeserizadeAhmed Necip Paşa11. Bir Nihal-i Şükufedar-Çiçekli Bir FidanŞehzade AhmedNihad Efendi12. Vive La Liberte-Yaşasın ÖzgürlükŞehzade Necmeddin Efendi13. Vatan PolkaŞehzade Necmeddin Efendi14. Marş-ı Ali/Bahriye MarşıŞehzade Necmeddin Efendi15. Reşadiye MarşıItalo Selvelli

Yetenekli ve başarılı bir piyanist olmanın yanısıra müzikolog olarak da önemli çalışmalara imza atan Evren Kutlay, quartet eşliğinde Osmanlı döneminin çok sesli seçme eserlerini piyanosuyla yorumlayacak.

Amerika'daki eğitimi sırasında katıldığı GMTA piyano yarışmasında "Award of Excellence" ödülüne layık görülen başarılı piyanist, Amerika çapında faaliyet gösteren MTNA (Music Teachers National Association) kurumunun "Star of the Year" ödülüne layık görülen tek yabancı oldu. Birçok mekanda çeşitli solo, dört el piyano ve oda müziği eserleri seslendiren Evren Kutlay, prestijli WPPC Uluslararası piyano yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildi.

Düzenli verdiği solo ve oda müziği konserlerinin yanı sıra halen Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Kutlay'ın yayınlanmış "Osmanlı'nın Avrupalı Müzisyenleri" başlıklı kitabı ve "Dersaadet'te Avrupa Müziği" başlıklı CD kaydı bulunmaktadır.

Müzikle tarihi bir arada harmanlayan performansı ile Evren Kutlay sizi tarihi bir müzik ziyafetine davet ediyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları