Eric Whitacre - Rezonans Konseri

Konser / Klasik Müzik

8 Kasım 2014, Cumartesi

20:00 - 22:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Grammy ödüllü dünyaca ünlü koro şefi Eric Whitacre, 8 Kasım'da Zorlu Center PSM’de büyülü bir gece yaşatacak.

Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü besteci ve koro şefi Eric Whitacre, Odeabank ana sponsorluğunda ilk kez Türkiye’de!

Dünyaca ünlü yıldız, konserde Türkiye'nin önde gelen korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak. Eric Whitacre ve Rezonans özellikle çağdaş koro müziğini sevenlere 8 Kasım'da Zorlu Center PSM’de büyülü bir gece yaşatacak.

Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri olan, "Choral Superstar" Eric Whitacre, 2012'de "Light&Gold" isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı "Sanal Koro" projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. YouTube'da izlenme rekorları kıran "Virtual Choir" projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.

Eric Whitacre ile aynı sahneyi paylaşacak olan Türkiye'nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans, dünyaca ünlü besteciler ve şeflerle gerçekleştirdiği projelerle ismini duyurdu. Disiplinler arası performanslarıyla koro müziğine yenilikçi yaklaşımlar getiren, 3 yıldır hazırlandığı bu proje için kadrosunu zenginleştiren ünlü koro, Eric Whitacre ile vereceği konserde 70 kişilik kadrosuyla sahnede olacak.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center - Performans Sanatları Merkezi
İstanbul / Beşiktaş
Zorlu Center, 34340
Etkinlik Konuları