Ege'nin İncileri Turu

Gezi / Turizm

12 Temmuz 2019, Cuma - 15 Temmuz 2019, Pazartesi

00:00 - 23:45

Ücretli

05385429494 -08503061616

Facebook

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

1.Gün Pamukkale - Hierapolis - Kızılsu
Değerli misafirlerimiz, sizleri 00:30 Görükle 01:00 Kent Meydanı önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz. ilk olarak yılın her mevsiminde ana kaynağından “58” derece çıkan Karahayıt ‘ın kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyu ve termal çamuru Karahayıt Kaplıcaları (Kırmızı Su)nı ziyaret ediyoruz. Ardından 'her derde deva' şifalı suları ve travertenleriyle, Türkiye'nin turizm cennetlerinden biri. Unesco'nun 'Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Pamukkale’ye keşfe Hiearapolis Antik Kenti ile başlıyoruz. Burası Pamukkale Travertenlerini görmek için gelenlerin tarihte yolculuk yapabileceği bir güzelliğe sahip. Bir Frigya kenti olduğu öne sürülen Pamukkale Hierapolis Antik kenti, Bergama Kralı II. Eumenes tarafından kurulduğu da düşünülmektedir. Giriş kapısında ise Medusa figürü bulunur.M.S 395 yılında Bizans’ ait olan alanı, 1210 yılında Anadolu Selçuklular kendi sınırlarına katmıştır. Antik havuz(Kleopatra Havuzu), Antik tiyatro, Frontinus caddesi ve seyir terasları göreceğimiz yerler arasında. Ardından doğal su kaynaklarından çıkan su içindeki karbondioksitin buharlaşması sonucu, geriye kalan karbonatlı minerallerin kristalleşmesi ile oluşan ünlü beyaz Pamukkale Travertenleri'ni gezdikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Pamukkale de anlaşmalı restoran (ekstra)
Öğle Yemeği: Rehberin önerdiği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Tur ücretine dahildir.

 

 

2.Gün - Şirince – Efes – Kuşadası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ege'nin ılık rüzgarlarıyla birlikte yapacağımız yolculuğumuzun ilk durağı Şirince. Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kopacak olan kıyamette güvenli bölge olduğu gerekçesiyle son yıllarda hayli merak uyandıran bu tarihi ve mistik köyde geziyoruz. Köyde bulunan kilise, dilek havuzu, otentik sokakları gezdikten sonrasında Efes antik kentine geçiyoruz. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. 1994'te UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Efes, 2015'te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi. Buradaki gizli tünellerden, antik tiyatroya kadar anlatacağımız yapıları fotoğraflandırmak için sabırsızlanacaksınız. Sıradaki yolculuğumuz Ege’nin tatil denilince ilk akla gelen noktalarından biri olan Kuşadası. Dileyen misafirlerimiz mavi bayraklı kadınlar plajında denize girebilirler. Buradaki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamandan sonra İzmir'e Alsancak bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz 5 dk yürüme mesafesinde bulunan İzmir'in renkli gece hayatına sahip kordon bölgesinde eğlenebilirler.

3.Gün İzmir – Alaçatı - Ilıca plajı - Çeşme

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz ardından İzmir’in en güzel seyir yerlerinden biri olan tarihi asansöre çıkıyoruz. Sonrasında İzmir’in simgesi Saat kulesi, Kızlarağasını gezdikten sonra buradaki serbest zaman ardından Çeşme  'ye doğru yola çıkıyoruz.1508 yılında II.Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme kalesini gezip mükemmel manzarasında dinlendikten sonra marinada  serbest zaman verip sonrasında Alaçatı'ya doğru uzanıyor ve mistik sokaklarda kendimizi adeta dönem filmi setinde hissediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rüzgar sörfüyle ünlenen Ilıca plajında denize girebilirler. Buradaki serbest zaman ardından 

 

Ücrete Dahil Hizmetler:
*Ulaşım
*Araç içi ikramlar
*Rehberlik
*Otelde alacağımız 1 sabah kahvaltısı
*Otelde alacağımız 1 akşam yemeği
*Seyahat sigortası
*2. Gece Otel Konaklama

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
*Müze & ören girişleri
*Öğle yemekleri
*Otelde yemekler yanında alınan ekstra içecekler kişisel harcamalar

 

 NOT: Tur güzergahı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Gezzy Tour
Bursa / Nilüfer / FETHİYE
Fethiye Mah. Yenipazar sok. No: 10/E 16140 Nilüfer/Bursa
GEZZY TOUR
Turizm seyahat Acentası
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Güre Termal Turu
Picasso Travel