Eflatun Konseri

Konser / Pop

10 Nisan 2014, Perşembe

21:00 - 23:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Sevilen sanatçı Eflatun, 10 Nisan'da Jolly Joker İstanbul'da sahne alacak.

Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan Eflatun, senfoni ve opera orkestralarında çalıştıktan sonra 2010 yılında ilk albümü Cennette Bir Akşamüstü'nü yayınladı. Albümün ilk çıkış şarkısı Şarap, hem klibi hem de anlatımıyla büyük bir ses getirdi. Tiril Tiril, Günahlar İşliyorum gibi şarkıları sanal mecralarda yüksek sayıda dinlenme oranlarına ulaştığı albümde sanatçı, Cennette Bir Akşamüstü eserinde mors alfabesini bir şarkıda kullanarak dünyada bir ilki gerçekleştirdi. 

Eflatun'un dünyada bir ilki gerçekleştirdiği diğer projesi ise dünyada ilk organ bağışı ile ilgili şarkıyı kendisinin yazmış olmasıdır. Sanatçının 2012 yılındaki ikinci albümü Çıkmaz Sokaklar, Burcu Güneş'le yaptığı düet ile büyük ses getirdi. Haftalarca bir numarada kalmayı başaran şarkı, Eflatun'un rengini kalplere kazımayı başardı. Yine aynı albümde Yasaklı Kitaplar Gibi adlı şarkısı Burcu Güneş tarafından tekrar seslendirildi. Sadece kendi albümlerindeki şarkılar değil başka sanatçılara verdiği şarkılarla da gündemini koruyan sanatçının, Burcu Güneş'in Oflaya Oflaya, Sen Kaybı, Bir Lokma Sevda; Gülben Ergen'in Vıdı Vıdı, Mahsuscuktan; Mustafa Ceceli'nin Dünyanın Bütün Sabahları, Zillerime Basıp Kaçıyor; Mustafa Sandal'ın Kurşun Geçirmez; Zeynep Mansur'un Yudum Yudum, Röya, Gemiciler, Gönen, Bahsetme gibi seslendirdiği eserleri insanlar tarafından çok sevilen şarkıları arasındadır. 

2013 yılında en iyi şarkı,men iyi düet ve en iyi besteci dallarında sayısız ödüller alan Eflatun, aynı zamanda Aşk Müzik etiketi altında yeni projelerin prodüktörlüğünü de üstlendi.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Jolly Joker İstanbul
İstanbul / Beyoğlu / TARLABAŞI
Balo Sokak, Hüseyinağa Mahallesi
Etkinlik Konuları