Diksiyon ve Etkili Konuşma

Etkinlik Detayları

İTÜ Girişimcilik Okulu (GO) kişisel gelişim etkinliklerine ‘Diksiyon ve Etkili Konuşma’ semineri ile devam ediyor... 

Sosyal bir varlık olan insan, hayatını devam ettirebilmek için diğer insanlarla iletişim kurmak zorundadır. İnsanların iletişim kurabilmek, duygu, düşünce ve isteklerini ifade etmek için kullanabileceği en önemli araç ise “dil”dir. İletişimde konuşma, diğer iletişim yöntemlerine göre daha eski, daha etkili ve daha pratiktir. Toplumsal bir gereksinim olan konuşmanın usulüne göre yapılması hemen her alanda başarılı olmanın temel şartlarındandır. Başarılı yöneticilerin, tanınmış avukatların, liderlerin, toplum içinde saygın bir yeri olan kişilerin ayırıcı vasıflarından biri de güzel ve etkili konuşmalarıdır. İlk olarak, kendimizi daha iyi ifade etmek adına etkili konuşma ve diksiyonun önemini kavramalıyız. Tıpkı Platon’un da dediği gibi “Konuşma, insanın aklını kullanma sanatıdır.” 

Etkili konuşmayı daha iyi öğrenmek, diksiyonunuzu geliştirmek,kendinizi iş ve okul hayatında ve bir o kadar da sosyal hayatta daha iyi anlatmak istiyorsanız 5 Mart Çarşamba akşamı kimseye söz vermeyin! Çünkü İTÜ Girişimcilik Kulübü bu fırsatı sizlere sunuyor. 

Eğitmen: Meral Kumral Tarih: 5 Mart Çarşamba Saat: 18.00 Yer: İTÜ Maçka Kampüsü İşletme Fakültesi C101 Amfisi Etkinliğimize www.itugirisim.org adresinden kayıt olabilirsiniz. 

İletişim için: 
Deniz Engin Tel: 0538 575 38 36
E-Mail: [email protected] 

Ece Akel Tel: 0551 621 58 62 
E-Mail: [email protected] 


*Etkinliğimiz tüm ortaöğretim, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra ilgili herkese de açıktır.
**Katılım ücreti 5 Türk Lirası olup etkinlik günü kayıt esnasında ödenecektir.
***Katılımcılara İTÜ Girişimcilik Kulübü onaylı katılım sertifikası verilecektir.
****İnternetten ön kayıt yaptırmayanların sertifikaları etkinlik günü yetiştirilemeyebilir. 
*****Önkayıt adresi: www.itugirisim.org {Girişimcilik Okulu(GO); İTÜ Girişimcilik Kulübü'nün, girişimci adayları ve kendini geliştirmek isteyen herkesin, bu yolda bilgi donanımlarını sağlamak için düzenlediği etkinliklerdir}

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İTÜ Maçka İşletme Fakültesi C101 Amfisi
İstanbul / Beşiktaş / MAÇKA
Etkinlik Konuları