Çocuklar İçin Karikatür Atölyesi

Eğitim / Atölye Çalışması

17 Kasım 2019, Pazar - 1 Aralık 2019, Pazar

13:30 - 15:00

Ücretli

02122328749

bilgi@uretimhane.com.tr

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Çizer Sibel Bozkurt, 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için karikatür atölyesi verecek. 17 Kasım, 24 Kasım ve 1 Aralık Pazar günleri, 13.30-15.00 saatleri arasında, toplam 3 oturum şeklinde düzenlenecek atölyede çocuklar karikatür yapımıyla ilgili teknik bilgileri öğrendikten sonra hayal dünyalarındaki esprilerden yola çıkarak kendi karikatürlerini çizecek.

Çocuklar İçin Karikatür Atölyesi, çocukların bireysel ve grup olarak yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlarken, sosyal ve görsel zekalarını güçlendirir, özgüven, düşünce ve ifade özgürlüğü kazandırır. Espri üretmek, eleştirel mizah yapmak çocukların kişisel gelişimine yardımcı olur. Karikatür Atölyesi, hem eğlendirici hem de öğretici bir atölyedir.

Atölye İçeriği:

Karikatürün tanımı,
Karikatür yapımıyla ilgili teknik bilgiler,
Karikatür esprisi oluşturmak ya da bulmak,
Karikatür esprisini kağıda aktarmak (çizim),
Karikatüre çinileme (tarama/mürekkepleme) yapmak,
Karikatürü renklendirmek.

Yürütücü:

Sibel Bozkurt, İstanbul doğumlu. Uzun yıllardır Bayan Yanı dergisinde yazar, çizgi roman çizeri, illüstratör, karikatürist olarak çalışıyor. Aynı zamanda, Kadıköy Karikatür Evi’nde ve özel bir kolejde karikatür ve çizgi roman eğitmenliği yapıyor. Zamanında Yabani (2016/2017) ve Trip (2018) dergilerinde de çalışan Bozkurt, çeşitli dergilere çizgi roman ve illüstrasyonlar çizmeye devam ediyor.

Kayıt ve Ödeme:

3 haftalık atölyenin toplam katılım bedeli 280 TL+KDV*’dir. Kaydınızın gerçekleşmesi için https://uretimhane.com.tr/etkinlikler/cocuklar-icin-karikatur-atolyesi/ adresinden kredi kartıyla veya banka havalesi/EFT (%5 indirim) ile ödeme yapabilirsiniz.

Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.

*Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler fiyata dahildir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Üretimhane
İstanbul / Beyoğlu
Katip Mustafa Çelebi Mah. Küçük Parmakkapı Sk. No:15/4 34433
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Astroloji eğitimi tanıtım toplantısı
İnnema Yüksek Alemler Kişisel Gelişim Merkezi