BÜYÜK EGE VE AKDENİZ TURU

Gezi / Turizm

23 Haziran 2020, Salı - 2 Temmuz 2020, Perşembe

00:30 - 23:30

Ücretli

0850 532 2001

info@picassotravel.com.tr

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Tur Programı

 

1. Gün: Gece Yolculuğu - Tura Başlama

BAŞTAN SONA EGE AKDENİZ TURU

Ayvalık, İzmir, Çeşme, Alaçatı, Şirince
6 Farklı Mavi Yolculuk Tekne Turu

Ege ve Akdeniz`in En Güzel Plajlarında Yüzme Molaları
1 Göl ve 2 Şelale, Köprülü Kanyon`da Rafting Turu

Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk
Doğa, Tarih, Deniz, Kum, Güneş, Heyecan

Değerli misafirlerimiz; Gece belirtilen saat ve hareket noktalarından sizleri alıyor ve PİCASSOTRAVEL (picassotravel.com.tr) araç içi ikramları eşliğinde gece yolculuğu yapıyor ve unutulmaz hatıralar bırakacak turumuza başlıyoruz. 

 

2. Gün: AYVALIK- TAKSİYARİS KİLİSESİ- CUNDA ADASI- ŞEYTAN SOFRASI- AYVALIK MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU- YÜZME MOLALARI- AKVARYUM KOYU

Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir güzergâhını takiben Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesinin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayvalık Tekne Turumuza (1.Tekne Turu) çıkıyoruz. Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını görüp uygun olan koylarda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı Papalina- Sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Tekne turumuzun ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında İzmir’de otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box İle. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Şeker) Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ayvalık Tekne: Sınırsız Balık (Papalina), Makarna, Salata Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Bursa – Susurluk (110 km) Susurluk – Ayvalık (145 km) Ayvalık – Akçay (42 km) Akçay – İzmir (195 Km) Bölge İçi Gezileri (16 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 492 km
Otele Giriş Saati: 19.00

 

3. Gün: ÇEŞME- ÇEŞME KALESİ- ALAÇATI- ALAÇATI PAZARI- ILICA YÜZME MOLASI- SELÇUK- ŞİRİNCE- BODRUM

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Ardından Ilıca’ya geçiyoruz. Burada özel bir plajdaki yüzme molamızın (şezlong, şemsiye ekstra) ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı’nı ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği Alaçatı’nın meşhur sokaklarını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi de yedikten sonra Selçuk`a hareket ediyoruz. Kısa bir otobüs yolculuğunun ardından Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur; evleri, çarşısı ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince`ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız köy içi yürüyüşü sırasında kendinizi tarih sayfasının birer yaprağı gibi hissedeceksiniz. Şirince’de verilen serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Alaçatı Serbest Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: İzmir – Çeşme (87 Km) Çeşme – Alaçatı (8 Km) Alaçatı- Selçuk (144 Km) Selçuk- Şirince (8 Km) Şirince – Otel (175 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 422 Km
Otele Giriş Saati: 18.00

 

4. Gün: TAM GÜN BODRUM MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU- DEVE PLAJI- ASPAT KOYU- MARTI KOYU- AKVARYUM KOYU- MYDOS KAPISI- ANTİK TİYATRO

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bodrum Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Camel Beach (Deve Plajı), Aspat Koyu, Mart’ı Koyu, Bağla Koyu ve Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Mydos Kapısı ve Antik Tiyatroyu görerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle YemeğiBodrum Tekne: Tavuk, Salata, Makarna Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel – Liman (4 Km) Liman – Otel (4 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 8 Km
Otele Giriş Saati: 18.00

 

5. Gün: GÖKOVA KÖRFEZİ- AZMAK ÇAYI- SEDİR ADASI- AKYAKA- MARMARİS

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Milas, Yatağan üzerinden “Deve Bağırtan” olarak bilinen Sakar Geçidi’ne ulaşıyoruz. Ardından Gökova’ya doğru hareket ediyoruz. Gökova Körfezini yukardan fotoğraflamak için vereceğimiz molanın ardından evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka’ya ulaşıyoruz, Azmak Çayı kenarında kısa bir molanın ardından Gökova Tekne Turumuza (3. Tekne Turu) (Ekstra 75 TL – Öğle Yemeği Dahil) çıkıyoruz. Bu tekne turumuzda; Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adası’nda dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’nda verilen yüzme molamızın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Gökova Tekne Turu’na katılmayacak misafirlerimiz, yaklaşık 4 saat boyunca Akyaka Plajı’ndan denize girip; deniz, kum, güneş keyfi yapabilirler. Akyaka beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve rotamızı Marmaris’e çeviriyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gece arzu eden konuklarımızı Marmaris Barlar Sokağına götürüyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Gökova Tekne: Köfte ve Tavuk, Makarna, Salata, Karpuz ya da Akyaka’da Serbest Yemek Molası. Tekne Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel- Akyaka Liman (139 Km) Akyaka Liman – Otel (33 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 172 Km
Otele Giriş Saati: 19.30

 

6. Gün: MARMARİS- ÂŞIKLAR YOLU- DALYAN- KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI- CARETTA & CARETTA- İZTUZU PLAJI- ÖLÜDENİZ- KAYAKÖY- FETHİYE

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Marmaris’ten ayrılıyoruz. İlk durağımız Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu olacak. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup, grup fotoğrafı çektiriyoruz. Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’nin karşısında, bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (4. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajındaki yüzme molasının ardından Fethiye’ye doğru yol alıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gece dileyen konuklarımızla Fethiye Barlar Turu’na çıkıyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Dalyan Restoran: Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel- Aşıklar Yolu (28 Km) Aşıklar Yolu- Dalyan (55 Km) Dalyan – Ölüdeniz (73 Km) Ölüdeniz – Kayaköy (8 Km) Kayaköy – Otel (13 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 177 Km
Otele Giriş Saati: 19.30

 

7. Gün: TAM GÜN ONİKİ ADALAR MAVİ YOLCLUK TEKNE TURU- KIZIL ADA- GÖCEK ADASI- KATRANCI ADASI- ŞÖVALYE ADASI- FETHİYE ŞEHİR MERKEZİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) (Ekstra) yapabilirler. Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza (5. Tekne Turu) çıkıyoruz. Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalardaki yüzme molalarımızın ardından Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği:
 Oniki Adalar Tekne: Balık veya Tavuk, Makarna, Salata Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel – Fethiye (6 Km) Fethiye – Otel (6 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 12 Km
Otele Giriş Saati: 19.00

 

8. Gün: SAKLIKENT- KAPUTAŞ PLAJI- KAŞ- KEKOVA TEKNE TURU- ÜÇAĞIZ KÖYÜ YÜZME MOLALARI- SİMENA KALESİ -YİVLİ MİNARE- SAAT KULESİ- ANTALYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Kınık - Kalkan güzergâhını takip ederek Kaputaş Plajı’nda ve Kaş şehir merkezini yukardan gören bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Üçağız Köyü’ne gidiyor ve Kekova Tekne Turumuza (6. Tekne Turu) çıkıyoruz. Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu ve yüzme molaları verdikten sonra, içerisinde Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki lahitleri uzaktan görüp fotoğraflama imkânı buluyoruz. Tekne turumuzun ardından Finike – Kumluca- Kemer üzerinden Antalya şehir merkezine varıyoruz. Antalya merkezdeki Kaleiçi mevkiindeki Yivli Minare ve Saat Kulesi’ni görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız için barları ile ünlü Kaleiçi Bar Turu (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Kekova Tekne: Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Bezelye, Salata Tur Ücretine Dâhildir.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel- Saklıkent (26 Km) Saklıkent- Kaş (85 Km) Kaş- Üçağız Kekova (34 Km) Üçağız – Otel (165 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 305 Km
Otele Giriş Saati: 19.00

 

9. Gün: SAKLIKENT- KAPUTAŞ PLAJI- KAŞ- KEKOVA TEKNE TURU- ÜÇAĞIZ KÖYÜ YÜZME MOLALARI- SİMENA KALESİ -YİVLİ MİNARE- SAAT KULESİ- ANTALYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Düden Şelalesi gezimizi gerçekleştirip, Anadolu’da bulunan ve günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu olan Aspendos Antik Tiyatrosu’nu geziyoruz. Sonrasında ise Türkiye’nin en güzel doğa spor alanlarından olan 7’den 77’ye herkesin rahatça yapabildiği ve bir daha asla hafızalarınızdan asla silinmeyecek olan Köprülü Kanyonda Rafting yapıyoruz. (Ekstra 90 TL) Rafting sonrasında ise otelimize geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Alabalık veya Izgara Seçeneği, Makarna, Salata, Meyve Rafting Tur Ücretine Dâhil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Otel – Düden Şelalesi (10 Km) Düden Şelalesi – Aspendos Antik Tiyatrosu (39 Km) Aspendos Antik Tiyatrosu – Köprülü Kanyon (45 Km) Köprülü Kanyon – Otel (51 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 145 Km

 

10. Gün: KURŞUNLU ŞELALESİ- DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kurşunlu Şelalesi gezimizi gerçekleştirip, Afyon – Kütahya – Adapazarı güzergâhından dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde Bursa'ya ulaşıyor ve bir başka PİCASSOTRAVEL (picassotravel.com.tr) organizasyonunda buluşmak üzere, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.  Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Otel – Kurşunlu Şelalesi (40 Km) Kurşunlu Şelalesi – Bursa (540 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 580 Km
Toplam Tur Mesafesi: 2271 Km

Bursa’ya Varış Saati: 21.00

ÖNEMLİ: Yoğunluk Durumunda Turumuza Antalya’dan Başlanabilir. Rafting Yapmayacak Olan Misafirlerimiz İçin Farklı Bir Gezi Alternatifi Olmayacağından, Bu Misafirlerimiz Rafting Alanımızda Bulunan Restoranımızda Beklemek Durumundadırlar.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Picasso Travel araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 8 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 8 sabah kahvaltısı açık büfe
 • Otelde alınacak 8 akşam yemeği açık büfe
 • Ayvalık Tekne Turumuza (1.Tekne Turu)
 • Ayvalık Tekne: Sınırsız Balık (Papalina), Makarna, Salata 
 • Bodrum Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) 
 • Bodrum Tekne: Tavuk, Salata, Makarna
 • Dalyan Tekne Turu (4. Tekne Turu)
 • Dalyan Restoran: Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk
 • Oniki Adalar Tekne Turu (5. Tekne Turu) 
 • Oniki Adalar Tekne: Balık veya Tavuk, Makarna, Salata
 • Kekova Tekne Turumuza (6. Tekne Turu)
 • Kekova Tekne: Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Bezelye, Salata 
 • Picasso Travel araç içi soğuk sıcak ikramlar
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Picasso Travel  güvencesi
 • Picasso Travel  Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sabah alınacak ilk kahvaltı
 • Ekstra belirtilen öğle yemekleri
 • Otellerde alınan içecekler ve minibar kullanımı
 • Gökova Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) (Ekstra 70 TL – Öğle Yemeği Dahil) 
 • Yamaç Paraşütü (Paragliding)
 • Köprülü Kanyonda Rafting yapıyoruz. (Ekstra 90 TL) Yemek Dahil
 • Son akşam alınacak olan akşam yemeği
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Picasso Travel
Bursa / Osmangazi / KÜKÜRTLÜ
Kükürtlü Mahallesi Oulu Cad. No: 25 Oylum Sitesi A-Blok D:2 16070 Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Güre Termal Turu
Picasso Travel
Kapadokya Turu
Picasso Travel
KLASİK GAP TURU
Picasso Travel