Burn Electronica Festival İstanbul 2013

Festival / Müzik

8 Haziran 2013, Cumartesi

14:00 - 23:45

Ücretli

Etkinlik Detayları

Türkiye’nin İlk ve Tek Elektronik Müzik Festivali Electronica Festival İstanbul, Onuncu Yılında Geleceğin Müziğini Bugüne taşıyor!

FG 93.7 tarafından 2004 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek elektronik müzik festivali olan Electronica Festival İstanbul onuncu yılında yepyeni konseptiyle birlikte Avrupa festivallerinin ruhunu 8 Haziran’da Küçükçiftlik Park’a ve şehrin en iyi kulüplerine taşımaya hazırlanıyor!

Türkiye’de elektronik müziğin tanınması ve sevilmesinde büyük rol oynayan Burn Electronica Festival İstanbul, onuncu yılında da her sene olduğu gibi müzikseverleri elektronik müziğin en iyi temsilcileri ve yükselen yıldızları ile buluşturma misyonunu sürdürüyor.

Burn Electronica Festival İstanbul 20138 Haziran Cumartesi
Festival: Küçükçiftlik Park
14:00 - 00:00
Afterparty: Indigo, Propaganda Istanbul, Wake Up Call, 360 Istanbul
20:00 - 04:00

Modeselektor DJ-Set Feat. Visuals By Pfadfinderei
John Dahlback
Todd Terje & Lindstrøm Live
Nôze Live Feat. Ornette 
Plump DJs 
Sharam Jey 
Mario Basanov 
Ashley Wallbridge 
Jonas Rathsman 
Moon Boots 
Solardip Live 
Portecho Live 
Beegee 
Murat Uncuoğlu 
Ahmet Şendil 
Low Earth 
Alican 
İlker Aksungar 
Ömür & Altan 
Orkun Bozdemir ve Daha Fazlası...

Sıradışı festival kurgusuyla üç sahneden, 4 ayrı after party'den ve workshop'lardan oluşan Electronica Festival İstanbul, bu sene de birbirinden önemli isimleri ağırlıyor!  

İmza haline gelmiş sound’ları ile elektronik müziğe yeni bir soluk getiren Modeselektor, görsel ekibi Pfanfinderei’ın sınırları zorlayan şovu eşliğinde Berlin'i festivalin ana sahnesine taşıyacak! Dans müziğinin en önemli iki prodüktörünü yepyeni bir projede bir araya getiren Todd Terje & Lindstrøm live; yaptığı sayısız prodüksiyonlarda çizgisinden hiç ödün vermeyen superstar DJ ve prodüktör John Dahlback; 'Crazy' isimli parçalarıyla geçtiğimiz yıla damgasını vuran Noze feat. Ornette; prodüktör, DJ, plak şirketi sahibi, hit makinesi, on parmağında on marifet saklayan modern zaman efsanesi Sharam Jey; elektronik müziğin en köklü isimlerinden, break-beat ve electro'nun öncüleri Plump DJs; Litvanya’nın deep house prensi ve Baltık Denizi'nin gururu, ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi bulunan Mario Basanov; progressive house ve trance müzikte geleceğin en büyük yıldızlarından biri olma yolunda çalışmalarını Armada çatısı altında sürdüren Ashley Wallbridge; son yılların en sofistike plak şirketi French Express’in önemli iki temsilcisi Moon Boots ve Jonas Rathsman; Türkiye’nin önde gelen elektro pop/rock gruplarından Portecho; özellikle Avrupa festivallerindeki performanslarıyla gurur kaynağımız haline gelen elektro müzik grubu SOLARDIP ve FG 93.7 resident'ları Burn Electronica Festival İstanbul 2013'te sahne alacak.

Burn Electronica Festival İstanbul 2013,  8 Haziran Cumartesi günü öğlen 14'ten gece yarısına kadar Küçükçiftlik Park'ta müzikseverlere elektronik müzik şöleni yaşatacak. Gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar ise Electronica Festival coşkusu şehrin en gözde kulüpleri olan Indigo, Propaganda, Wake Up Call ve 360 İstanbul’da sürprizlerle devam edecek.

Burn Electronica Festival İstanbul 2013 sahne ve after party programları:

Festival

* Main Stage:
Modeselektor
Todd Terje & Linstrom Live
Noze Live Feat. Ornette
Solardip Live
Portecho Live

* Park Stage:
John Dahlback
Plump DJs
Sharam Jey
Mario Basanov
Murat Uncuoğlu 
Mert Yücel
Alican Yüksel

* Dome Stage:
Jonas Rathsman
Moon Boots
Low Earth
İlker Aksungar
Ömür & Altan
Barış Baş
Burn Team DJs

After Party

* Indigo: (Deep House, Indie Dance / Nu-disco, Techno)
Sharam Jey
Ferhat Albayrak
Sezer Uysal
Hasan Mogol
Batur Can

* Propaganda: (Deep House, Nu-disco, Dub, Hip-Hop, R&B)
Jonas Rathsman
Moon Boots 
Lust
Gokhan Isik
Gokberk & Atacan

* 360 Istanbul: (Progressive House, Trance, House)
Ashley Wallbridge
BeeGee
Ahmet Şendil
Queto
Nurettin Çolak

* Wake Up Call: (Deep House, Tech-house)
Mario Basanov
Orkun Bozdemir
Gadi Mitrani
Murat Tokuz

Bu etkinliğin süresi geçmiş
KüçükÇiftlik Park
İstanbul / Beşiktaş / MAÇKA
Kadırgalar Caddesi
Etkinlik Konuları