Bir Başarı Hikayesi " Dilek Hanif ile Modaya Dair Herşey"

Söyleşi / Kültürel

24 Haziran 2013, Pazartesi

20:30 - 22:30

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Dilek Hanifi , başarılarını ve girişimciliğinin konuşulacağı programa herkesi bekliyoruz.

Etkinlik Konuları:

  • Dilek Hanif ve Moda Hayatına Atılması
  • Girişimciliği
  • THY için yaptığı tasarımları
  • Tasarımları
  • Soru - Cevap

Etkinlik Programı:

Tarih: 24 Haziran

Saat: 19:30 - 21:30
 

Dilek Hanif
8 Nisan 1962 yılında İstanbul’da doğan Dilek Hanif, moda sektörünün içinde yer alan bir ailede büyüdü. Evlenip, 2 çocuk büyüttükten sonra da moda sektöründe meslek hayatına atıldı. Kariyerine 90’lı yılların başında “Dilek Hanif Line” markasını kurarak başlayan modacı Hülya Avşar için hazırladığı kıyafetlerden sonra dikkatleri üzerine toplamaya başladı.
Moda sektörüne hem hazır giyim koleksiyonu hem de “Couture” anlayışıyla başladı. Ancak zamanla kişiye özel tasarımolan “Couture” kıyafetler tasarlayarak devam etti. Bu  tarzı kendine daha yakın bulan Dilek Hanif 1997’de Teşvikiye’de şuan bulunan “Couture” atölyesini ve showroom’unu  açtı. İlk “Couture” defilesini 8 Nisan 2002 yılında Saint IreneKilisesi’nde sundu.
2003 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunda sunduğu geleneksel iğne oya figürleri kendisine “Yılın En Başarılı Kadın ModaTasarımcısı” ödülünü getirdi.
2004 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunu Paris Haute Couture Haftası etkinliğinde Paris’te sundu. Bu defilede “Couture”koleksiyonunu sunan İLK TÜRK TASARIMCISIDIR.
2006 yılında Stockholm’de gerçekleştirdiği Osmanlı Haremi’nden esinlendiği koleksiyon  ile dikkatleri üzerine çekmeyedevam eden ünlü modacı 15 İsveçli mankenin yer aldığı defilede Osmanlı motifleriyle tasarlanan işlemeli cepkenlerle deoldukça büyük bir sükse yaptı.
Tasarımlarında kullandığı Osmanlı motiflerinin yanı sıra Uzakdoğu yansımaları ve motifleriyle de göze çarpan ünlümodacı her sene markasına yakışan şekilde sunduğu koleksiyonlarıyla da başarılarına devam ediyor ve yurtdışında daTürkiye’yi oldukça başarılı bir şekilde temsil ediyor.
Azimli ve başarılı modacı Mimar Sinan Üniversitesi’nde kara kalem, desen çalışması, kumaş boyama gibi dersler alarakkendini her konuda yetiştirmeye de özen göstermiştir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Gelişim Platformu
İstanbul / Beşiktaş / GAYRETTEPE
Esentepe Mahallesi Gazeteciler Sitesi Keskinkalem Sokak No: 31
Etkinlik Konuları