Balıkesir Gönen Kaplıcaları Turu

Gezi / Turizm

27 Aralık 2020, Pazar

07:30 - 23:30

Ücretli

0850 532 2001

info@picassotravel.com.tr

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Tur Programı

Balıkesir Gönen Kaplıcaları Detaylar
 

Değerli misafirlerimiz; belirtilen saat ve duraklardan hareketle turumuza başlamak üzere Picasso Travel (picassotravel.com.tr) araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz. 

Dünyaca üne sahip Gönen Kaplıcaları, başta çağın hastalığı "fibromiyalji" olmak üzere bazı kadın hastalıkları üzerinde de son derece etkili. Doğanın kucağında kurulmuş olan tesisler Gönen`in şifalı sularını insanların hizmetine sunuyor. Türkiye`nin en gözde şifalı kaynaklarının bulunduğu Gönen, felç başta olmak üzere modern tıbbın çaresiz kaldığı pek çok hastalığın pençesine düşmüş insanların akınına uğruyor.

İlk çağlardan beri insanlara şifa dağıtan Gönen Kaplıcaları tarih boyunca Mısırlılar, Romalılar ve Bizanslılar tarafından işletildi. Dağın eteklerinden 275 metre derinlikten çıkan suyun en belirgin özelliği, yağmur, kar gibi atmosfer sularıyla karışmaması. Bu nedenle kaplıca suyu, dünyada çok az rastlanır bir biçimde saf, temiz ve özelliklerini yitirmeden günümüze kadar ulaşmıştır. Gönen Kaplıcaları`nda termal suyun sıcaklığı 73 santigrat derece civarındadır. Şifalı kaynaklardan hem banyo hem de içmek suretiyle yararlanılmaktadır.

Gönen Kaplıcaları, içerdiği minerallerle başta kadın hastalıkları olmak üzere felç, mide ve 12 parmak ülseri, hazımsızlık, safra kesesi tembelliği, kalın bağırsak spazmları, her çeşit romatizma, kireçlenme, ruhsal sıkıntılara bağlı ağrı ve huzursuzlukları ortadan kaldırıyor. Termal suların, karın ameliyatları veya ortopedik ameliyat sonrası nekahat dönemlerinde de yararlı olduğu biliniyor. Ayrıca, su buharı solunumu ile de müzmin üst ve alt solunum yolları iltihaplarından kurtulmak mümkün.

Gönen suyunda en kapsamlı bilimsel çalışma İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidrok-limatoloji Ana Bilim Dalı tarafından yapıldı. Yapılan incelemelerde, kaplıca suyunun "fibronüalji" denen çağın hastalığını ortadan kaldırdığı ayrıca kronik bel ağrıları ve kas romatizmasına iyi geldiği belirlendi.

Gönen’de varıyor ve serpme köy kahvaltımızı (Tur Ücretine Dahil) yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından Yıldız termal Otel`e giriş yapıp (Tur Ücretine Dahil) kendimizi termal sulara bırakıyoruz. Aracın hareket saatine kadar kaplıcadan faydalanabilir veya dileyen misafirlerimiz Gönen’de vakit geçirebilirler. Saat 17:30 gibi aracımıza binip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bandırma’da 18:30 gibi akşam yemeği için molamızı veriyoruz. (Ekstra) 1 saatlik molamızın ardından Bursa’ya doğru hareket ediyor ve yaklaşık 22:00 gibi Bursa’da oluyoruz. Bir dahaki Picasso Travel (picassotravel.com.tr) organizasyonlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Picasso Travel araçları ile gidiş – dönüş ulaşım
 • Araç içi kahvaltı paketi
 • Yıldız Termal Havuz Girişi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Picasso Travel Kılavuzluk Hizmeti
 • Picasso Travel Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Gezi Boyunca Tüm Otopark Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm kişisel harcamalar
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Picasso Travel
Bursa / Osmangazi / KÜKÜRTLÜ
Kükürtlü Mahallesi Oulu Cad. No: 25 Oylum Sitesi A-Blok D:2 16070 Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
Etkinlik Konuları