Ayurveda Masajı

Çalıştay / Sağlık-Tıp

16 Ağustos 2021, Pazartesi - 12 Aralık 2021, Pazar

14:00 - 20:00

Ücretli

0 553 289 99 12

Etkinlik Detayları

Ayurveda Masajı

ÜCRET : 250.TL (Süre 1 Saat): 300.TL(Enerji ile Birlikte)

Asya felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda kelime anlamı olarak "yaşam bilimi" demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler.

İç dengenizi sağlayarak beden ve zihin arasındaki bağlantıyı güçlendirmenizi sağladığından hem fiziksel hem de psikolojik etkileri açısından uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Ayurveda masajının en önemli özelliği ısıtılmış doğal yağlar ile uygulanmasıdır. Susam yağı, hindistan cevizi ya da biberiye yağı gibi doğal ve aromatik yağların, vücut sıcaklığını biraz geçecek şekilde ısıtılması ile uzmanlar tarafından uygulanır. Masaj özellikle baskı noktalarına yapılır. Genel olarak omurga, baş, göğüs, ayak gibi noktalara vücut ağırlığı kullanılarak ritmik biçimde yapılan ayurveda masajı Thai masajı gibi sert değil, daha çok rahatlatıcı ve dinlendirici özellikte orta sertliktedir.

Ayurdeva masajı 4 ana noktaya ve saat yönünü takip edecek biçimde uygulanır. Karın, alnın ortası, göğüs kafesi kemiğinin uç noktası ve ayaklara parmak uçları ile avuç içleri kullanılarak dairesel hareketlerle masaj yapılır. Her gün uygulanabilecek bir masaj türü olan ayurveda masajı, özellikle stres altında çalışanlar, sınavlara hazırlanan öğrenciler ile eklem ve kas ağrılarından şikayetçi kişiler için idealdir. Hamileler, cildinde açık yara bulunanlar, vücudunda ağrılı şişlikler bulunan kişiler ile cilt enfeksiyonuna sahip kişiler için ayurveda masajı uygulanması sakıncalıdır.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Hayatölyesi
İzmir / Karşiyaka
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No: 35B K: 4 D: 4 (Akbank Sk.) Karşıyaka - İzmir