Artist 2013 / 23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

Fuar / Sanat

2 Kasım 2013, Cumartesi - 10 Kasım 2013, Pazar

10:00 - 18:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı,  her yıl olduğu gibi bu yıl da, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. 

Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Sanat Fuarı’nın, her yıl plastik sanatlara katkıları ve farklı alanlardaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri sahiplerini buldu. Türk resim sanatına önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur Ödülü Sayın Yard. Doç. Dr. Mustafa Ata’ya verilirken; Eleştirmen Onur Ödülü Doç. Dr. Sayın Ahmet Kamil Gören’e, Sanatsever Kurum Onur Ödülü Protakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi’ne ve Koleksiyoner Onur Ödülü ise Erol Evgin’e verildi.

Yerli ve yabancı birçok galerinin yanısıra üniversitelerin ve sanat platformlarının da yer alacağı fuarda  Mustafa Ata için özel bir sergi de hazırlanacak.

Çin Halk Cumhuriyeti’nden Çağdaş Plastik Sanatlar Sergisi Geliyor

Bu sene yurt içi ve yurt dışından 100’den fazla sanat galerisi ve sanat kurumunun katılacağı İstanbul Sanat Fuarı dokuz gün süresince birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti de devlet desteğiyle büyük bir sergi getirmeye hazırlanıyor. Aralarında Bing XU, Ye LIU ve  Lei XU gibi bilinen isimlerin de olduğu 16 sanatçıdan oluşacak katılım, çağdaş çizgideki işlerden oluşuyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi
İstanbul / Büyükçekmece
E - 5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı
Etkinlik Konuları