Amasya Belediyesi 5. Ulusal Karikatür Yarışması

Yarışma / Sanat

10 Şubat 2014, Pazartesi - 11 Nisan 2014, Cuma

09:00 - 17:00

Ücretsiz

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Amasya, 8500 yıllık tarihi ile geçmişten günümüze nice medeniyetlere tanıklık etmiş, her sokağında ayrı kültürün izini görebileceğimiz, adeta doğal ‘açık hava müzesi’ görünümünde olan şirin bir Anadolu şehridir.

Bu kadar eski tarihi olan şehrimiz sadece yeraltı ve yer üstü zenginliklerine beşiklik etmemiş, efsanevi aşklara da bağrını açmıştır.

Amasya Belediyesi olarak böyle ‘ebedi aşkların’ daha geniş kitlelerce bilinmesi amacıyla bir müze inşaa etmiş bulunmaktayız. Dünyada başka bir örneği olmayan müzemizin ismi 'Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi' olarak belirlenmiştir.

Şehrimizin tanıtımı maksadıyla, karikatür sanatının hızlı ve net mesajlar veren çizgi dilinin daha etkili olacağını düşünerek Amasya Belediyesi bu yıl 'Aşkın Başkenti Amasya' konulu 5. Ulusal Karikatür Yarışmasını düzenlemektedir.

Bu tema üzerinden yeni yapılmış olan 'Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi'nin de konuyla bir bütün teşkil edilmesi amaçlanmıştır. Müzede Anadolu Aşıklar kültürü, Ferhat ile Şirin, İlahi Aşk, Kerem ile Aslı, Mimar Sinan ile Mihrimah Sultan, Romeo ve Julıet, Yavuklu Kültürü veLeyla ile Mecnun'a ait odalar bulunmaktadır. Katılımcılarımızdan bu odaların içeriği ile alakalı eserler beklenmektedir.

ÖDÜLLER :

  • Birincilik Ödülü: 2.000 TL
  • İkincilik Ödülü: 1.500 TL
  • Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL
  • Mansiyon (2 Adet): 500 TL
  • Mansiyon-18 Yaş altı (3 Adet): 500  TL

*Mansiyonların 3 tanesi 18 Yaş altı Genç çizerlere özendirme ödülü olarak verilecektir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Etkinlik Konuları