(AKGİM) KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Eğitim / Girişimcilik

1 Eylül 2014, Pazartesi - 26 Aralık 2014, Cuma

09:00 - 17:00

Ücretsiz

0242 310 6021

Etkinlik Detayları

Değerli Girişimciler,

Akdeniz Üniversitesi, Girişimci Üniversite olma misyonuyla 1 Eylül – 26 Aralık 2014 tarihleri arasında 29 gruba 10 gün günde 7  saat olmak üzere 70 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Akdeniz Üniversitesi akademisyenleri ile 725 Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimciye verecektir.  

Girişimcilik eğitimlerimizde; Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesini ve yaygınlaştırılmasını, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulmasını ve Girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını amaçlamaktayız. Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezimizin misyonlarından biride istihdamın artması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesidir.

 

Bu kapsamda gerçekleştirecek olduğumuz Girişimcilik eğitimlerinde aşağıda yer alan koşulları sağlayan aday başvuru yaparak seçmelere katılabilir.

§  18 Yaşını doldurmuş ve daha önce Girişimcilik Eğitim Programına katılmamış,

§  İŞKUR’ a kayıtlı

§  İşletmesini geliştirmek isteyenler,

§  Tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlarda,

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden faydalanabilecektir.

 

Kendi işyerini kurmak isteyen için bir nevi başlangıç sermayesi desteği olan Yeni Girişimci Desteği kapsamında, işletme kuruluş giderleri desteği 3.000 TL,  Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği 15.000 TL, İşletme Giderleri Desteği 12.000 TL olmak üzere toplam 30.000 TL’yi kapsamaktadır. Yeni Girişimci Desteği’nin 30.000 TL’si geri ödemesiz, 70.000 TL geri ödemeli sabit yatırım desteği olmak üzere toplam 100.000 TL’ye kadar destek verilmektedir. Girişimcilerimizin bu desteğe başvurabilmeleri için eğitim sürecini tamamlamış olmaları ve kabul edilebilir bir iş planı sunmaları gerekmektedir.

İş Planı hazırlamaya yönelik gerçekleşecek eğitimlere katılacak aday seçmeleri, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkilileri, KOSGEB Antalya Hizmet Merkezi Uzmanları, Türkiye İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü Meslek Danışmanlarının katılımı ile  merkez ve ilçeler de gerçekleştirilecektir.

1 – 12 Eylül 2014 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik Ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 100 kişilik gerçekleştirilecek  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aday seçmeleri Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ’nde  28 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 09.00 – 17.30 arasında yapılacaktır. Kurs Numaraları ve Başvuru tarihleri aşağıda belirtilmiştir.

Eğitimler sonrası sertifikalandırdığımız girişimci olmak isteyen adaylara yukarıda tarihleri verilen İş Planı hazırlama eğitimlerinin yanı sıra mentörlük desteği vermeyi planlayarak, Akdeniz Üniversitesi olarak eğitim verdiğimiz %10 ‘luk bir kısmı Girişimci olarak görmeyi hedeflemekteyiz.

Girişimci olmak isteyen Adaylarımızın Eğitimimize katılmaları bizleri onurlandıracaktır.

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme

Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü

                                                                        

Seçmelere Katılmak İçin;

1. Aşama : İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor; aşağıdaki linki tıklayarak olabilirsiniz.

http://www.iskur.gov.tr/Portals/0/Master/uyelikpop.htm  İş Arayan Üyeliği

2. Aşama: Yukarıdaki tabloda size uygun olan Kurs Programına aşağıdaki linkten başvuru yapmanız gerekiyor.

http://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx  Kurslar

Yukarıdaki aşamaları tamamladıktan sonra Cep Telefonunuza seçmiş olduğunuz kurs programı seçme tarihinde ilgili yer de bulunmanızla ilgili SMS gelecek.

 

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Akdeniz Üniversitesi
Antalya / Merkez
Dumlupınar Bulvarı, Kampüs
Etkinlik Konuları