98 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Notlar: Kalem Şehit, Günlük Şahit

Panel / Tarih

17 Mart 2013, Pazar

12:30 - 15:30

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Türkiye İnisiyatif Merkezi İstanbul Temsil Heyeti, Mart ayı programında bir kahramanlık ve fedakarlık destanı olan Çanakkale Muhaberesi'nde şehit düşen bir teğmenin günlüğünden tarihe ışık tutacak vesikalara yer verilecek.

'Şehit Teğmen İbrahim Naci'nin Günlüğünden Çanakkale Muharebeleri' konferansına Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanı Yavuz AĞIRALİOĞLU ve Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nden Muzaffer Albayrak konuk olacak.

Şehit Teğmen İbrahim Naci'nin yarım kalan günlüğü 98 yıl sonra ortaya çıktı. 1915’te cepheye gönderilen Teğmen İbrahim Naci’nin yaşadığı olayları ve hissettiği duyguları yazdığı bir günlük, şehit olunca sona erdi. Ama aynı günlük, bölük komutanı ve tabur imamının da not düşmesiyle Naci’yi satır satır ölümsüzlüğe taşıdı. Çanakkale'den gerçek bir kahramanlık öyküsü...

Çanakkale Muharebelerinin kitabını yazan Muzaffer Albayrak'ın Çanakkale destanını Şehit Teğmen İbrahim Naci'nin günlüğü ışığında anlatacağı program 17 Mart 2013'te Altunizade Kültür Merkezi (Capitol arkası) 12:30 - 15:00 arasında gerçekleştirilecek.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi
İstanbul / Üsküdar / Bağlarbaşı
Selamiali Mah. Gazi Cad. No: 22
Etkinlik Konuları