8. Uluslararası İstatistik Günleri Sempozyumu

Sempozyum / Medya ve İletişim

11 Ekim 2012, Perşembe - 13 Ekim 2012, Cumartesi

09:30 - 20:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

11-13 Ekim 2012 tarihleri arasında 8. Uluslararası İstatistik Günleri Sempozyumu Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde İstatistik Bölümü tarafından düzenlenecektir.

Sempozyum Konuları

Bankacılık, Finans, Sigortacılık, Aktüerya ve Risk Yönetimi
Bayesci İstatistik
Benzetim Teknikleri
Biyoinformatik
Biyoistatistik
Bulanık Mantık ve İstatistiksel Uygulamaları
Çok Değişkenli İstatistik
Demografi
Deney Tasarımı ve Varyans Analizi
Ekonometri
Genetik Algoritmalar
İstatistik Eğitimi
İstatistik Teorisi
İstatistiksel Kalite Kontrol
İstatistikte Optimizasyon Yöntemleri
Kamuoyu ve Piyasa Araştırmaları
Klinik Denemeler
Olasılık ve Stokastik Süreçler
Örnekleme ve Araştırma Tasarımları
Parametrik Olmayan İstatistiksel Yöntemler
Sosyal Bilimlerde İstatistik
Uygulamalı İstatistik
Veri Analizi ve Modelleme
Veri Madenciliği
Veri Yönetimi ve Karar Destek Sistemleri
Yapay Sinir Ağları ve İstatistik
Yaşam Analizi
Yönetsel Süreçlerde Performans Analizi
Yöneylem Araştırması
Zaman Serileri
Diğer İstatistiksel Yöntemler

ULAŞIM

Araba ile

 

Eskişehir; İstanbul’dan 335, Ankara’dan 228 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eskişehir-Ankara bağlantısı D200/E90 otoyolu üzerinden sağlanmaktadır. İstanbul’dan Eskişehir’e karayolu ile ulaşım için öncelikle D100 veya O-4/E80 paralı yolunu takip edip doğuya doğru Adapazarı’na ve sonrasında da Adapazarı’ndan D650 yolunu izleyerek güneye doğru devam ediniz. Bozüyük'te D200/E90 yolunu izleyerek doğuya Eskişehir’e doğru devam ediniz. İstanbul-Eskişehir güzergâhındaki yolların çoğu otoyol standartlarındadır.


Uçak ile

İzmir ve İstanbul havalimanlarından Eskişehir’e haftanın değişik günlerinde uçuşlar yapılmaktadır. Detayları öğrenmek için seyahat acentanıza danışınız.

Tren ile

İstanbul-Eskişehir:

Konferans esnasında demiryolundaki hızlı tren çalışmalarından dolayı İstanbul-Eskişehir arası tren seferleri yapılamayacaktır.

Ankara-Eskişehir:

Ankara-Eskişehir bağlantısı yüksek hızlı tren(YHT) ile sağlanmaktadır. Ankara havalimanından otobüs ya da havalimanı servisi ile tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. 06:45-21:00 saatleri arasında her gün 10 sefer yapılmakta(sefer sıklığı değişebiliyor) ve tren yolculuğu 90 dakika sürmektedir.

Otobüs ile

İstanbul-Eskişehir:

Atatürk havalimanından metroya binip Esenler Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşabilirsiniz İstanbul-Eskişehir arasında çalışan birçok otobüs firması bulunmaktadır. Tüm otobüsler klimalı olup, bazı otobüs şirketleri de bedava Wİ-Fİ internet bağlantı hizmeti sunmaktadır. Sefer sıklığı yaklaşık her yarım saatte bir olup, yolculuk 6 saat sürmektedir.

Ankara-Eskişehir:

Havalimanından otobüs ya da havalimanı servisi ile Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşabilirsiniz. Ankara-Eskişehir arasında çalışan birçok otobüs firması bulunmaktadır. Tüm otobüsler klimalı olup, bazı otobüs şirketleri de bedava Wİ-Fİ internet bağlantı hizmeti sunmaktadır. Sefer sıklığı yaklaşık her yarım saatte bir olup, yolculuk 3 saat sürmektedir.

Eskişehir

Eskişehir’de şehir içi ulaşımda hafif raylı sistem kullanılmaktadır. Otel görevlinize otele tramvay ile ulaşım olup olmadığını sorunuz. Aksi takdirde taksi tutabilir ya da Eskişehir Belediyesi’ne ait belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

 

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü
Eskişehir / Merkez
Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü
Etkinlik Konuları