5. TÜZDER Özel Atölyeleri

Eğitim / Atölye Çalışması

17 Ekim 2015, Cumartesi - 2 Ocak 2016, Cumartesi

10:00 - 16:00

Ücretli

0212 679 06 00

info@tuzder.org

Facebook

Twitter

Katılım Formu

Etkinlik Web Sayfası

Android Mobil Uygulama

Etkinlik Detayları

Atölye Nedir?
Atölye, öğrencinin çocuk; öğretmenin sanatkar olduğu bir öğrenme ortamı, bir eğitim anlayışı, bir yaşam alanıdır. Atölye sayesinde çocuklar teorik bilgilerin soğukluğundan sıyrılırlar. Bir ürün ortaya koymanın tadına varırlar. Eğitim sürecinde tamamen aktif oldukları için öğrenme istekleri hiç sönmez. Atölye, yaparak yaşayarak öğrenmenin modern donanımlarla sağlandığı yepyeni bir eğitim standardıdır.

Atölye Sistemi Neden Gereklidir?
Okullar yetişkinler tarafından tasarlanan standartları belirlenmiş eğitim mekânlarıdır. Okul deyince hep aynı teorik bilgilerin aynı kalıplarla aynı mekânlarda sunulduğu sıkıcı ortamlar gelir akla. Öğrenciler, yeteneklerine ve ilgilerine göre değil yaşlarına göre sınıflanmıştır okullarda. Ve bu durum bir eğitim sorunudur. Atölye sistemi bu sorunu çözen en önemli adımlardan biridir.

Atölye Sisteminin Amacı Nedir?
Atölye sistemiyle tıkanan eğitim sistemine bir nefes verme gayretindeyiz. Çocuklarımıza hayata dair pek çok bilgiyi yaşantı yoluyla sunan atölye sisteminin eğitim mekânları da çocuklara özgü güzellikler barındırır ve özgündür. Derslerinde çok başarılı ama hayatı hiç bilmeyen çocuklar yerine hem hayata dair fikri ve donanımı olan hem de bilgi düzeyi yüksek olan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Her çocuğun özel olduğunun farkındayız ve çocuklara özel mekânlar sunmadan sağlıklı bir eğitim ortamı kurulamayacağının bilincindeyiz.

TÜZDER Atölyeleri Nasıl Uygulanır?
TÜZDER atölyelerine katılmak isteyen öğrenciler, TÜZDER’in web sayfasında bulunan başvuru formunu doldururlar. Daha sonra aileye dönüş yapılarak kayıt işlemleri gerçekleştirilir. TÜZDER atölyeleri ücretlidir ve atölyelere yalnızca RAM ya da BİLSEM’ler aracılığıyla “üstün zekalı” tanısı konulan ya da TÜZDER tarafından değerlendirilmesi yapılmış öğrenciler katılabilir.

Atölye Çalışmaları Hakkında
Bu atölye çalışmalarında amacı tanımlamak gerekirse üstün zekalı ve dahi çocuklar için üç husus bir çok literatür taramasında karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan birincisi zihinsel doygunluk, ikincisi akran zenginliği üçüncüsü ise beceri odaklı bir eğitim müfredatı sunulmasıdır. Öğrencilerimiz bu atölyelerde üç husustan daha fazlasını yakalama fırsatı bulacaklardır.

Sadece öğrenciler değil gün boyu psikolog desteği, aileler için eğitim seminerleri de bu eğitimin temel amaçlarındandır. Atölyeler, öğrencilerin, psikolojik, algılamaya yönelik bireysel becerilerini geliştirerek akademik ve sosyal hayata adaptasyonlarını kolaylaştırmayı ve başarı çizgilerini arttırmayı amaçlar. Aynı zamanda, öğrencilere stresle başa çıkmalarını sağlayacak yöntemleri öğretmeyi de kapsar.

Öğrenciler bu çalışmalarda, problem çözme, analitik düşünme, zaman planlaması, kendini sınama, fiziksel ve ruhsal gelişim süreçlerine yönelik konularda eğitilirler. Öğrencilerin, kazanmış oldukları becerileri uygulayarak, başarılarının arttığını gözlemlemeleri ana beklentilerdendir.

Atölye İçerikleri ve Ders Programı

Öncelikli olarak bütün öğrenciler paket program eğitimine tabidir. Program Psikologlarımızın ve Üstün Zekâlılar Öğretmenlerimizin yaş gruplarına uygun olarak belirlediği 5 farklı atölye dersinden oluşmaktadır.

TÜZDER Atölyeleri Nelerdir?

Atölyelerde öğrenciler yaş gruplarına göre kategorize edilir. Her bir atölye 12 hafta sürer. Öğrenci kontenjanı 16’tir. Dokuz farklı sınıfta devam eden atölyelerin sonunda öğrencilere “Katılım Sertifikası” verilir. Öğrencilerin eğitim aldığı süre boyunca yine periyodik olarak ailelere ücretsiz eğitim verilir. Ayrıca ailelere çocukların hakkında 6 ve 12. Haftalarda ayrıntılı rapor sunulur. TÜZDER atölyeleri, yaş gruplarına göre ayrılmış farklı ve özgün çalışmalardan oluşur. Her bir atölye, uzman bir eğitimci tarafından yürütülür.

4 – 6 Yaş Atölyeleri

Dikkat ve Konsantrasyon Atölyesi:

Temel Elektronik – Robotik’e Giriş:

Gastronomi / Yemek Sanatı

7 – 9 Yaş Atölyeleri

Problem Çözme Atölyesi
Robotik Uygulamaları

Duygu Atölyesi / Karakter

Gastronomi

10-14 Yaş Atölyeleri

Düşün ve Keşfet

Mantık Yürütme Becerileri

Gastronomi / Dünya Mutfakları

Duygu Atölyesi / Sosyal İlişkiler

Ayrıca Bütün Yaş Gruplarına

3D Bilim

Görsel Sanatlar

Sıradışı Düşünme

Hayal Atölyesi

Eğitim Seminerleri

  • Toplamda 6 farklı aile semineri yapılacaktır.
  • Her seminerden önce konuşmacı ve konu hakkında bilgilendirme yapılacak katılım gösteren velilere “Aile Eğitimi Katılım Sertifikası” verilecektir.

Psikolog Hizmetleri

  • Atölye eğitimleri boyunca uzman psikologlarımızla çocuklarınızın genel durumları hakkında görüşme yapabilecek ve yol haritası edineceksiniz.

Öğrenci Özel Takip Sistemi

  • Sınıf sayıları 12 ila 16 kişi arasında olacaktır.
  • Her öğrenciye özel etkinlik dosyası oluşturulacak, seminer sonunda “Atölye Katılım Dosyası” verilecektir
  • Bütün eğitimlerle ilgili çocuğunuzun genel durumunu gözlem ve gelişimini ifade eden Psikologlarımız ve Üstün Zekâlılar Eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan “Atölye Gelişim Raporları” verilecektir.
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Boğazhisar Eğitim Kurumları
İstanbul / Sarıyer
info@bogazhisar.com.tr 444 24 91 0212 218 37 61 Maden Mahallesi Boğazhisar Sokak No:10 Sarıyer / İSTANBUL
Etkinlik Konuları