4. Mühendislik Kariyer Günleri

Seminer / Kişisel Gelişim

24 Ekim 2013, Perşembe

09:00 - 17:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Mühendislik Kariyer Günleri, farklı okullardan öğrencilerin de katılımıyla günübirlik gerçekleşen, 4 veya 5 oturumdan oluşan ve mühendislik ile ilgili belirli bir konunun detaylı bir şekilde incelendiği ulusal bir organizasyondur. Bu zamana kadar Mühendislik Kariyer Günleri etkinliklerinin konuları sırasıyla Pratik Mühendislik Uygulamaları, Rulman Hakkında Her Şey, Yalın 6 Sigma şeklinde olmuştu; bu yıl düzenlenecek olan Mühendislik Kariyer Günleri etkinliğinin konusu ise "TOYOTA Kültürü" olacaktır. Bu organizasyonla amaçlanan Toyota'nın yönetim ve üretim felsefesini katılımcı öğrencilere tanıtmak ve farklı firmaların da katılımıyla her sektörde bu kültür anlayışının başarının anahtarı olduğunu göstermektir.Etkinliğimizin katılımcı firmaları; TOYOTA Türkiye ve SHELL’dir, TOYOTA Boshoku’nun Türkiye’deki Başkanlığı'nı yapmış olan Tetsuya YAMAZAKI ve Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İPBÜKEN etkinliğe konuşmacı olarak katılacaklardır.

Konuşmacılarımız;

TOYOTA Türkiye’den etkinliğe katılacak isim Montaj Fabrikası Müdür Yardımcısı Önder SÜTÇÜ’dür. Önder Bey, “Toyota Production System” ve “Toyota WAY” konuları üzerine sunumunu gerçekleştirecektir.Tetsuya YAMAZAKI, Toyota Boshoku Türkiye'de Başkanlık görevini ve bir Türk firmasında da Genel Müdürlük görevi yapmıştır. Tetsuya YAMAZAKI bizzat, Toyota Üretim Sistemi’nin kurucusu Taiichi Ohno Bey’in kendisinden TPS'i öğrenmiştir ve önemli baş öğrencilerinden biri olduğu için değerli bir Yalın 6 Sigma Yöneticisi’dir. Bizimle gerçekleştireceği sunumun konusu "Taiichi Ohno'nun Kurduğu Toyota Kültürü" olacaktır.Shell’den etkinliğe katılacak olan isim Yatırımlar Müdürü Semih GENÇ’dir, kendisi Uzman Karakuşak Yalın 6 Sigma yöneticisidir ve oturumunda kendi sektörlerindeki TPS ve Kaizen uygulamalarını bizimle paylaşacaktır.Yalçın İPBÜKEN, 2002 yılı Haziran ayından itibaren Yalın Enstitü Derneği’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Yalçın Bey, “Yalın Felsefe” konusu üzerine sunumunu gerçekleştirecektir.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nin 500 kişilik amfisinde değerli hocalarımızın da katılımıyla 24 Ekim 2013 Perşembe günü etkinlik gerçekleşecektir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ