26. IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları

Fuar / Eğitim

6 Kasım 2014, Perşembe

12:00 - 19:00

Ücretsiz

0212 244 42 13

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında 4 ayrı merkezde düzenleniyor. 35 ülkeden 200 üniversite katılıyor ve 20,000 kişi ziyaret ediyor.. 

2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey), bu yıl 26’inci kez kapılarını açıyor. 5-12 Kasım tarihleri arasında 4 merkezde düzenlenecek olan “26. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”na 35 ülkeden 200’e yakın üniversite ve kolejin katılması bekleniyor. Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan ve bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkanlarıziyaretçilere tanıtan IEFT Fuarları, Ankara, İzmir, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası) ve Bursa’da düzenlenecek.

26. Fuar Armağanı: Ücretsiz Dil Kursu

IEFT Fuarları’nın bu yıl 26’inci kez düzenlenmesi nedeniyle, katılımcılara özel armağanlar verilecek. Fuarı ziyaret edenler arasından 25 kişi ücretsiz İngilizce Dil Kursu, 1.000 kişi ise ücretsiz on-lineİngilizce Dil Kursu kazanacak. Fuarların İstanbul (Avrupa Yakası) ayağı, artan ziyaretçi hacmi nedeniyle bu yıl Avrupa’nın en büyük kongre merkezlerinden biri olan “İstanbul Kongre Merkezi- Harbiye’de”nde gerçekleştirilecek. 100’den fazla seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara bu yıl özellikle Kanada ve Almanya’dan önemli bir katılım söz konusu. Kanada’dan 20 üniversitenin yanı sıra 4 lisenin temsilcileri hazır bulunacak; Almanya’dan ise bazıları ücretsiz olmak üzere 12 üniversite katılacak.

ABD ve İngiltere’den 50’nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya,İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya,  Estonya, Kazakistan, Bosna gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200’ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarları’na katılarak, sunduklarıimkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar. Fuarlara katılacak kurumların pek çoğu  dünyanın en ünlü üniversiteleri arasında yer alıyor.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları’na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgialabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Burs İmkanları ve Ücretsiz Seminerler

Üniversite ve kolejlerin her yıl çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursu sağladıkları IEFT Fuarları boyunca pek çok seminer düzenlenecek ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek seminerler herkese açık olacak.

Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitimde şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak IELTS ve TOEFL IBT seviye tespit sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrencilerİngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler. 

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr / 0212 244 42 13

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İzmir Hilton Oteli
İzmir / Konak
İsmet Kaptan Mh., Gazi Osman Paşa Blv No:7
Etkinlik Konuları