25 GRUP SERGİSİ

Sergi / Sanatsal

14 Nisan 2017, Cuma - 20 Mayıs 2017, Cumartesi

11:00 - 19:00

Ücretsiz

0 212 227 92 92

info@galleryilayda.com

Facebook

Twitter

Etkinlik Detayları

Bu yıl 25. yaşını kutlayan Galeri İlayda 14 Nisan – 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında çağdaş sanat üretiminden bir seçkiyle şekillenen “25” adlı grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Değişkenlerin çok sayıda olduğu ve hızlı gelişmelerin yaşandığı yakın dönem sanat ortamımızda 25 yıllık bir çizginin devamcısı olan Galeri İlayda, çeyrek yüzyıla yayılan temsiliyet deneyimini, güncel olana kapılarını açarak selamlıyor. Galeri Ankara’da kurulduğu 1992 yılından bugüne yenilikçi bir anlayışla hep çağdaş olanı temsil etti. 2002’de İstanbul’a taşınmasının ardından aynı yaklaşımı farklı disiplinler ve genç kuşaklarla işbirliği içinde günümüze dek sürdürdü.

Sanat tarihsel anlamda kısa ama bir mekanın çizgisinin oluşması ve tutarlı devamı anlamında uzun bu sürede, yoğun bir deneyimin varlığı söz konusu. Bu deneyimin odağında ise kuruluşundan bugüne yola çıktığı sanatçılarla güvene dayalı ve yıllara yayılan uzun soluklu birlikteliğin yer aldığını söyleyebiliriz.

Bu açıdan gerek solo gerek grup sergilerinde, temsil edilen sanatçılarda, gerçekleştirilen proje ve yayınlarda, yakın geçmişin iş yapma biçimlerine olduğu kadar üretimlerine de duyarlı bir şekilde gelişen kimlik değişimini okumak mümkün.

Zira parametrelerin çok olduğu ve sürekli değiştiği sanatsal alanda,  tıpkı sanatçı gibi bir mekanın da kendi kariyerini istikrarlı şekilde yenileyebilmesi önemli. Bu yenilenmenin diğer bir unsuru ise izleyicinin ilgi ve takibi olduğu kadar, galerinin kendi koleksiyonerini yaratan bir stratejiyle, genç kuşak koleksiyonerlere verdiği önemden geçiyor.

Galeri İlayda 25. yılını sanatseverlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

“25” te yer alan isimler;

Ardan Özmenoğlu, Atilla Galip Pınar, Aysel Alver, Barış Cihanoğlu, Caner Şengünalp, Damla Özdemir, Gazi Sansoy, Kerim Yetkin, Mehmet Turgut, Nurdan Likos, Özcan Uzkur, Volker März

Sergi, 20 Mayıs 2017’ ye kadar Galeri İlayda’da görülebilir. 

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Galeri İlayda
İstanbul / Şişli / TEŞVİKİYE
Hüsrev Gerede Cad. No: 37
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
“Doğadan Denemeler Seramik Sergisi”
Piola Restaurant - The Point Hotel