22. Kalite Kongresi

Kongre / Diğer

12 Kasım 2013, Salı - 13 Kasım 2013, Çarşamba

10:00 - 19:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

MÜKEMMELLİĞİ PAYLAŞMAK 
22. KALİTE KONGRESİ - İSTANBUL KONGRE MERKEZİ 
12-13 KASIM 2013

Tüm kuruluşların ana amacı başarılı olmak ve ekonomik değer üretmektir. Ancak günümüzün rekabet ortamında başarı kolaylıkla elde edilebilecek bir kazanım olmaktan çok uzaktadır. Azınlıkta kalan bazı kuruluşlar başarılı olurken, bazıları ancak dönemsel başarılar kazanabilmekte ve hatta birçoğu amaçlarına ulaşamadan gözden kaybolmaktadır.

Başarının ve rekabet yeteneği kazanmanın tek yolu tüm paydaşların beklentilerini karşılayacak hatta aşacak sürdürülebilir yüksek performans gerçekleştirmekten geçmektedir. Bu da ancak çağdaş ve bütünsel bir yönetim sisteminin uygulanmasıyla mümkün olabilir.

Organizasyonlar için hayati bir gereklilik olan yönetim sisteminin kurulması ve işletilmesi sürdürülebilir başarılı kazanmanın yegâne yoludur.

20 yılı aşkın bir süredir Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli ile; tüm kuruluşlarda misyon, vizyon, strateji ve politikaların belirlenmesinden dengeli sonuçların elde edilerek izlenmesi ve iyileştirmesine kadar bütünsel bir yönetim yaklaşımı hakim kılınmaya çalışılmaktadır.

Uygulanmaya başlandığı günden bu yana, sektör, yapı, büyüklük veya olgunluk seviyesinden bağımsız olarak dünyadan ve ülkemizden birçok kuruluş; kullanımı kolay, pratik bir yönetim sistemine kavuşmuş ve bu anlayış neticesinde sürdürülebilir başarıya ulaşan azınlık içinde yer alma şansını elde etmişlerdir.

Bu günlerde ülkemizin ve bölgenin içinden geçtiği zorlu sınavda; 2023, 2040, 2050 vizyonuna ulaşmak için Mükemmellik Modeli’nin ne derece önemli bir rehber olduğu bilincine varmak zorunluluktan öte bir gereksinimdir.

Bu noktada, KalDer’in ana görevi hiç şüphesiz tüm bireyleri ve kurumlarıyla yüksek ideallere ulaşmış ve daha iyiyi aramaktan vazgeçmeyen bir Türkiye’nin inşasında öncü olmaktır. EFQM Mükemmellik Modelini 22 yıldır bir yönetim ve yaşam biçimi olarak benimsemiş kuruluşların bu yolculukta edindikleri deneyimleri; büyük şehirlerden ve Anadolu’dan tüm ölçek, yapı ve sektörden kuruluşlarla paylaşabilmesini sağlamak, KalDer’in çatı örgüt kimliğinin bir gereğidir.

Bu amaçla; 22. Kalite Kongresi’nin ana teması “Mükemmelliği Paylaşmak” olarak belirlenmiştir. Kongrede mükemmellik yolculuğunda mesafe kat etmiş yerli ve yabancı kuruluş temsilcileri deneyimlerini, uygulamaları da içine alacak geniş bir perspektiften katılımcılarımızla paylaşacaktır.

Sizleri, 12-13 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek 22. Kalite Kongresi’ne katılmaya ve bu deneyim paylaşım ortamında yer almaya davet ediyoruz.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İstanbul Kongre Merkezi
İstanbul / Şişli / HARBİYE
Taşkışla Cad.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: