2. Ulusal Mobilya Kongresi

Kongre / Bilim Teknoloji

11 Nisan 2013, Perşembe - 13 Nisan 2013, Cumartesi

09:30 - 18:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

İlki 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen Ulusal Mobilya Kongresi’nin ikincisi Pamukkale Üniversitesi tarafından Denizli’de gerçekleştirilecektir.

 Çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğu mobilya sektörü, son 30 yıldır değişen uluslararası pazar koşulları ile birlikte hızlı bir gelişme göstermektedir. İşletmeler, yurtdışına ihracat yapabilmek için teknolojilerini ve üretim anlayışlarını yenilemek zorunda kalmaktadır. Bu değişim üretim kalitesi, standartlaşma, iş güvenliği, pazarlama anlayışı gibi birçok konuda ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir. Mobilya endüstrisindeki işletmeler, karşılaştıkları sorunlara çözüm üretimi için üniversite ve araştırma merkezlerindeki bilim insanlarından destek almaktadır.

 II. Ulusal Mobilya Kongresi ile ülkemiz mobilya endüstrisinin teknoloji, tasarım, üretim, pazarlama ve işletme yönetimi açısından mevcut durumunun değerlendirilmesi ve artan rekabet koşullarında yeniden yapılandırılması için firma temsilcileri ve bilim insanları arasında bilimsel bir tartışma ortamı oluşturmak amaçlanmıştır.

 Kongrede farklı üniversitelerden ortak alanlarda çalışan bilim insanlarının ve firma temsilcilerinin bir araya gelerek tanışmaları ve görüşlerini ifade etmeleri, bundan sonraki yıllarda işletmelerin istek ve taleplerine cevap verilebilmesi için gerekli bağın kurulması hedeflenmiştir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Pamukale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi
Denizli / Merkez / KINIKLI
Pamukale Üniversitesi Kınıklı Kampusu / DENİZLİ
Etkinlik Konuları