2. Eskişehir Doğaçlama Tiyatro Festivali

Festival / Tiyatro

14 Mart 2014, Cuma - 16 Mart 2014, Pazar

19:30 - 22:00

Ücretli

554 963 71 43

alegoriinfo@gmail.com

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Farklı enerjilere sahip ekipleri bir araya getiren ve doğaçlama tiyatronun sihirli dünyasını herkese açan, “2.Eskişehir Doğaçlama Tiyatro Festivali”, 14-16 Mart günleri arasında tiyatro severlerle buluşuyor. 
Eskişehir'in ilk doğaçlama tiyatro ekibi ALEGORİ tarafından ilki geçtiğimiz yıl Mart ayında düzenlenen festival, Tepebaşı Belediyesi’nin desteğiyle Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılmıştı. Günlük 2.200 kişinin katılımıyla gerçekleşen festival, hem Eskişehir hem de diğer illerde ki doğaçlama tiyatro severlerin büyük beğenisini kazandı. 

Doğaçlama tiyatro dalında Eskişehir’de olduğu kadar Türkiye çapında da tanınan ALEGORİ, bu yıl Eskişehir sınırlarını aşan bu festivali daha kapsamlı ve profesyonel bir boyuta taşımayı hedefliyor. Festival, takipçilerine Türkiye’nin en önemli doğaçlama ekiplerini, yurtdışından doğaçlama tiyatro eğitmenlerini ve seyircinin biranda oyuncuya dönüştüğü keyifli atölyeler sunmayı planlıyor.

14-15-16 MART 2014 
ZÜBEYDE HANIM KÜLTÜR MERKEZİ

Gösteri takvimi :

14 Mart CUMA : 20:00
15 Mart CUMARTESİ : 20:00
16 Mart PAZAR : 18:00

14 Mart Cuma 20:00
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi

Doğaçlama Arenası :
Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaçlama tiyatro ekiplerinin temsilcileri sahnede yerini alacak spontane bir şekilde belirlenen oyunların sonunda arenadan sağ çıkabilen 3'lü kim olacak?

15 Mart Cumartesi 20:00
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi
Bir Zamanlar : Konsepti Koray Tarhan ve Tolga Erdoğan'a ait olan “BİR ZAMANLAR...”festivalimizin ikinci gününgde sahnelenecek. Sizin öykünüz o an, o saniye, gözlerinizin önünde canlanıverecek. Her oyun yepyeni, her oyun farklı, her oyun sizden... 
Müzikli Öyküler: Bir hikaye düşünün doğaçlama müzikler ile tatlandırılıp şekillendirilen. Ve o anda sizin için sahnelenen . 

16 Mart Pazar 18:00 
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi

Yönetmenin Seçimi.
5 yönetmen sahnede, sizin verdiğiniz konuya ve film türüne göre doğaçlama film yönetiyor. Bakalım uzun form doğaçlamanın gerektirdiklerini en iyi kim yerine getirecek? Geriye sadece 1 yönetmen kalana kadar gece devam edecek. 

*Ev sahipliği ALEGORİ tarafından yapılan muhteşem bir festival :) 

*Herşey doğaçlama , herşey o anda !!!

Biletler Fiyatları
Öğrenci : 5 TL
Tam : 10 TL

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi
Eskişehir / Tepebaşi
Cumhuriye Mah. Dinçer Sok. No:5
Etkinlik Konuları