2 Cellos

Konser / Diğer

27 Aralık 2013, Cuma

21:00 - 23:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

"In2ition Tour"

"…Gidin ve onları canlı izleyin, çünkü gerçekten hayret vericiler! Jimmy Hendrix'i altmışlı yıllarda canlı izlediğimden bu yana onlar kadar heyecan verici başka bir şey gördüğümü hatırlamıyorum…"

Elton John

Genç Hırvat çellistler Luka Sulic ve Stjepan Hauser, çelloyu yeni bir seviyeye taşımak ve müziğin farklı tarzları arasındaki sınırları ortadan kaldırmak için alışılmışın dışında bir şey yapmaya karar vererek çocukluklarından beri hayranlık duydukları Michael Jackson'ın "Smooth Criminal" şarkısını çellolarıyla çalarlar.

Kendilerini bile hayrete düşüren bu muhteşem performansı tüm dünyayla paylaşmak ister, videoya kaydedip internette yayınlarlar. İşte ne olursa o andan sonra olur. Bu dahi ikili yani 2CELLOS kısa süre içinde milyonlarca hayran kazanır. Sony Masterworks 2CELLOS ile sözleşme yapar ve Elton John'un dünya turnesine katılmaları için onlara davetiye gönderir. Yaptıkları müzik o kadar beğenilir ve ilgi görür ki Jay Leno ile The Tonight Show, The Ellen DeGeneres Show, Lopez Tonight, Stefan Raab ile TV Total gibi dünyada izlenme rekorları kıran TV şovlarına konuk olurlar. Son olarak Red Hot Chili Peppers ile benzersiz bir şova imza atarlar.

Peki ya şimdi? Dahi ikilinin yolu şimdi İstanbul'dan geçiyor. 2CELLOS ilk kez İstanbul'un konuğu olmak için gün sayıyor. "Welcome to the Jungle", "Hurt", "Highway to Hell" ve "Viva la Vida" gibi şarkıları bir de onlardan dinleyin.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Ana Tiyatro
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları