15. Yönetim Bilimleri Kongresi

Kongre / Yönetim

12 Mart 2014, Çarşamba - 15 Mart 2014, Cumartesi

10:00 - 18:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

YBK Nedir?

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan üniversite öğrencileri arası pazarlama ve reklamcılık yarışmasıdır. Sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yarışacağı bu yarışma üç aşamadan gerçekleşecektir. Pazar Araştırması, Proje Yönetimi ve Kreatif Süreç aşamalarından gerçekleşecek olan bu yarışma Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında büyük ses getirecektir. Türkiye çapında katılımın gerçekleşeceği ve online olarak gerçekleşecek olan ADmind'ın ödül töreni ve proje sunumu Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında gerçekleşecektir.

Oturumlar

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında Türkiye’nin ve Dünya’nın odağındaki konular, ilgili firma temsilcileri ve sektörünün önde gelen isimleri tarafından ele alınacaktır. Organizasyonda son dönemde Türkiye’de hızlı bir yükseliş trendi yakalayan sektöründe gündemde olan konuların yanı sıra yönetim bilimlerinin ülkemizdeki geleceği ile ilgili beklenenler, fütüristik yaklaşımlarla irdelenecek ve konuşmacılar ile katılımcılar arasında bilgi ve fikir aktarımı etkin bir şekilde sağlanacaktır.

Kariyer Alanı

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında gerçekleşen Kariyer Alanı’nda katılımcılar, katılımcı firmaların  yeni ürünlerini, sundukları hizmetleri tanıyabilecek ve her sektörden katılımcı firma birebir iletişim kurma olanağına sahip olacaktır. Böylece oturum araları interaktif bir şekilde değerlendirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca Yönetim Bilimleri Kongresi Kariyer Alanı, akademik ve teknolojik yapısıyla  kariyer yapmayı planlayan çok sayıda üniversite öğrencisine bilgilendirici  bir özellik taşımaktadır

Açılış Gecesi

Yönetim Bilimleri Kongresi Açılış Gecesi; açılış konuşmaları, kokteyl ve açılış konseri olmak üzere üç bölümden gerçekleşmektedir. Açılış konuşmalarının ardından sponsor firmalara plaketleri takdim edilecek ardından da gece kokteyl ile devam edecektir. Koktey, sponsor temsilciler ve katılımcıları bir araya getirerek bağlantı kurmalarına olanak sağlayacaktır. Geçmiş yıllarda Yönetim Bilimleri Kongresi Açılış Gecesi Konseri’nde aralarında Leman Sam, Birsen Tezer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, İncesaz ve Yeni Türkü’nün de yer aldığı birçok sanatçı sahne almıştır.

Vaka Çalışmaları

Organizasyon kapsamında üç gün boyunca sponsor firmalar tarafından düzenlenecek olan vaka çalışmalarında; sponsor firmalar,  eleme sistemini geçmiş olan öğrencilere vaka çalışması uygulayabileceklerdir. Vaka çalışmaları başvuruları kariyer.net üzerinden toplanacak olup sponsor olan firmalar bu sayede eleme sitemini gerçekleştirebileceklerdir. Yönetim Bilimleri Kongresi'nde gerçekleşecek olan vaka çalışmalarında katılımcılar, kariyer odaklı ölçümlemelerini gerçekleştirebileceklerdir.

http://ybk.org.tr/

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul / Beşiktaş / MAÇKA
Maçka/İSTANBUL
Etkinlik Konuları