1. İzmir Dahiler Buluşması

Eğitim / Atölye Çalışması

27 Nisan 2013, Cumartesi

10:30 - 17:30

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

1) PROJENİN AMACI 

Dahiler Buluşması; insanlara özgüven aşılayan, onların içlerindeki dahileri keşfetmelerini sağlayan bir buluşmadır. Evet, yukarıdaki kadar basit ve net bu “Dahiler Buluşması'nın” tanımı. Maalesef; hem yetişen neslin ve hem onu yetiştiren neslin özgüveni çok düşük, adeta korku toplumu olmuşuz ve kendimize olan güvenimizi kaybetmişiz. Bu haldeyken ne toplumsal olarak dünyaya bir katkımız dokunabilir ne de bireysel olarak kendimize bir faydamız olabilir. Dünya tarihinde çığır açmış, insanlığa çağ atlatmış, yeni icatlar çıkarmış tüm “dahiler” ve onları yetiştiren nesillerin ortak tek bir özellikleri var; hepsi hayallerinin peşlerinde koşarak bu başarıları elde etmişler! ek yaptıkları hayallerinin peşinde koşup; yılmadan, durmadan inandıkları o yolda yürümek olmuş bu insanların, “dahi” diye adlandırdıklarımızın. Peki herkesin hayali var diyecekseniz; ama neden herkes başarılı olamıyor? 
 
Evet, herkesin mutlaka bir hayali vardır; fakat herkesin aynı oranda ne motivasyonu ne de özgüveni vardır... Zaten tüm mesele de bu! Biz iddia ediyoruz ki; özgüveni tam olan bir insan hayallerinin peşinde koşar ve bu hayali de mutlaka gerçekleştirir. işte olay bu kadar basit! Mesele özgüven meselesi; girişimci bir ruha sahip olabilmek için, başarılı olabilmek için, istediğimizi elde edebilmek için sahip olmamız gereken en temel şey “özgüven”. Bu yüzden; dünyayı değiştirmek, girişimci ve dahi bir ruha sahip bir nesil için, ahlaklı, atılgan, dürüst, çalışkan bir nesil için 1.Dahiler Buluşması'nı organize ediyoruz.
 
2) PROJE İÇERİĞİ 
 
Dahiler Buluşmaları” Nedir ve İçeriğinde Neler Var?
 
“Dahiler Buluşmaları” GİGED “Dahiler Buluşmaları'ndan” farklı olarak; GİGED'in her sene bir kere gerçekleştirdiği, hayatın her alanından -başarılı olmuş, değer yaratmış- konuşmacıların yer aldığı, çeşitli interaktif kişişel gelişim oyunlarının oynandığı bir toplu “dahi” yetiştirme buluşmasıdır. Bu buluşmalarda çeşitli sektörlerden konuşmacılar katılımcılarla büyük bir konferans salonunda deneyimlerini paylaşarak, katılımcılara kendilerini tanımları ve geliştirmeleri için yardımcı olurlar. Hayatın her alanından; alanında başarıya ulaşmış, farkındalık yaratmış, katma değer oluşturmuş bu başarılı isimlerle; katılımcılara “nasıl başarılı olunabileceğini” canlı örnekleri deneyimletilecektir. Bu buluşmalarda öncelikli olarak katılımcı arkadaşların kendilerini tanımalarına yönelik;
 
Fikir Üretim toplantıları,
icat Atışmaları, 
Grup çalışmaları, 
Bir Hareketin Öncüsü Olma Eğitimi, 
Toplu Rezil Olma Hareketi, 
Topluluğa Liderlik Etme Yarışmaları
 
gibi tonlarca yeni icatla sıkıcı bir ortam havasına girmeden; eğlenceli, interaktif bir buluşma gerçekleştirilecektir.
 
3) ETKİNLİK PROGRAMI 
 
Etkinlik 28 Nisan Cumartesi günü sabah saat 10.30 da kayıtların alınmasıyla başlayacak. Kayıtlardan sonra Etkinliğin 1.kısmına geçilecek. Bu kısımda, katılımcı konuşmacılar ve dinleyiciler birbirleriyle doğrudan iletişime geçip, etkileşimli bir ortam oluşturmaları ve konuşmacı katılımcılarla beraber dinleyicilerin de fikirlerini aktif şekilde aktarabilmeleri için yuvarlak masa sohbetleri olacak. Masadaki Konuşmacı ve Dinleyici Katılımcılar belli periyotlarla değişerek farklı konu ve fikirlerin konuşulması sağlanacak. Etkinliğin 3.kısmında interaktif bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu kısımda Konuşmacı Katılımcılar Dinleyicilerden eşit sayıda kişi seçerek takımlarını oluşturacak ve sınırlı bir zaman diliminde kendilerine verilen veya kendilerinin seçecekleri bir konu için sorun, çözüm çalışması yapacaklar. Sürenin sonunda her takımdan bir kişi çalışmanın sunumu gerçekleştirecek. Bu kısımda hem konuşmacıların takımlarına kişi seçmesinde yardımcı olması için hem de dinleyicilerin etkinliğe aktif katılımlarını sağlamak için 20 dakikalık bir soru-cevap ve takım oluşturma bölümü olacak.

ETKİNLİK PROGRAMI

10.30 – 11.00 : Kayıt ve tanışma
11.00 – 12.00 : Yuvarlak Masa Sohbetleri 1 
12.00 – 13.00: Yuvarlak Masa Sohbetleri 2 
13.00 –14.00 : Öğle Yemeği (sandviç ve içecek) 
14.00-15.00 : HULUSİ BERİK İLE İNOVASYON ÜZERİNE
15.00 – 16.15: Takımların Oluşturulması (10 TAKIM)
16.15 - 17.00 : Takım Çalışması (redbull dağıtımı)
17.00 - 17.30 : Çalışmaların sunumu ve kapanış
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Konak Belediyesi Alsancak Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi
İzmir / Konak / ALSANCAK
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1440 Sk. No.12 Kıbrıs Şehitleri Girişi
Etkinlik Konuları

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: