Yoga Duende ile Vinyasa Yoga Dersleri

Eğitim / Spor

6 Aralık 2018, Perşembe - 6 Haziran 2019, Perşembe

20:15 - 21:30

Ücretli

05067351236

yogaduende@gmail.com

Facebook

Etkinlik Detayları

Yoga ile günlük hayatının stresini bir kenara bırakıp nefesine, bedenine ve an'a odaklanacağın bir alana davetlisin! Yolculuğumuzu, hikayelerimizi ve pratiğimizi paylaşacağımız bu zaman diliminde senin de bize katılman çok değerli!

Düzenli pratiğin varsa "Yoga Duende" ile yeni bir deneyime, yogayla ilk kez tanışacaksan seni yepyeni bir keşfe çağırıyoruz. 

Yoga, kökleri Hindistan’a dayanan, ruhsal, fiziksel ve zihinsel pratikler bütünü. 

Düzenli pratikler omurga ve eklem ağrılarına iyi gelecek, vücuduna esneklik kazandıracak, kaslarını güçlendirecek, zihin ve beden uyumunu dengeleyecek.

Yoga derslerinde şu konular üzerinde durulacak:

• Yoga felsefesi
• Temel nefes teknikleri
• Meditasyon
• Dayanıklılık, güç ve denge odaklı asana pratiği
• Omurga hareketliliğini/esnekliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar

* Vinyasa Yoga dersleri her seviyeye açık ve kontenjan sınırlıdır. 

** Dersler 6 Aralık'ta başlayacak ve her perşembe 20:15-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

*** Tek ders ücreti:55 TL - Aylık 4 ders paketi ücreti:190 TL

İletişim

Telefon: 05067351236

Email:yogaduende@gmail.com


YOGA DUENDE:

İPEK KURAN, 500 YTT YA

2007 yılında yoga ve meditasyon ile tanışan İpek, 2017 yılında Nefess Yoga’da Arzu ve Yelina ile 200 Saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi'ne katıldıktan sonra yine Nefess Yoga hocalarından Arzu Rezzan Sunam’a bir süre asistanlık yaptı. Yoga pratiğinde derinleşmek ve kendini geliştirmek amacıyla 300 saat ileri seviye yoga hocalık eğitimini Hindistan’ın Rishikesh şehrindeki Vinyasa Yoga School’da aldı. 

Hatha ve Vinyasa stili yoga uzmanlık alanları olup, ileri asana pratikleri, yoga terapi, yoga felsefesi, pranayama, anatomi, meditasyon ve restoratif yoga üzerinde de dersler alan İpek halen bu alanlarda çalışmalarına devam etmektedir.

Bunun yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde lisans ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini Mimarlık üzerine yaparken beden farkındalığını odak alan sezgisel tasarım ve sanat terapi konularına yöneldi. Waldorf pedagogu ve Mimar olan Reinhard Coppenrath ile bu alanlarda 5 yıl çalıştıktan sonra kendi atölye çalışmalarını düzenlemeye başladı.


RIZA YILDIRIM, 200 YTT YA

Rıza, Ankara Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında başladığı tiyatro macerası Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu’nda devam etti. Süreçte odağının beden farkındalığı ve hareket eksenine kaymasıyla latin danslarına merak saldı ve halen tango pratiğine devam etmektedir. 

Dansta bedenini doğru kullanma, beden ve zihin bütünlüğünü merkezine alan yaklaşımlara kafa yorarken, bu konularda derinleşmek amacıyla yoga pratiğine başladı. 2018 yılında ise yoga yolculuğunu bir adım ileriye taşımak için Hindistanın Rishikesh şehrinde bulunan Vinyasa Yoga School’un 200 saatlik yoga hocalık eğitimini tamamladı. 

Uzmanlık alanı Vinyasa Yoga olmakla birlikte, Hindistan’da aldığı dersler doğrultusunda ileri asana pratikleri, meditasyon, yoga felsefesi, pranayama ve anatomi ile ilgili çalışmaları sürmektedir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Circuit İstanbul
İstanbul / Kadıköy / RASİMPAŞA
Uzun Hafız Sokak No 39
Etkinlik Konuları
Yoga