Seyhan Arman

Seyhan Arman Resmi
1980 Adana doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Seyhan Arman, tiyatroya 1994 yılında Adana’da başladı. Birçok yönetmen ve tiyatro ile çalıştı. Engin Alkan'ın oyunculuk workshoplarına katıldı. Tiyatronun yanısıra birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı. But Kısa Film Yarışmasında jüri üyeliği, Kadrajımda Pozitif Öyküler Kısa Film Yarışmasında seçicikurulda yer aldı. Çeşitli tiyatrodergileri ve web sitelerinde yazılar yazmaktadır.

Teslimiyet filmi ile 22. Ankara Uluslararası Film Festivali “Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü” alan Seyhan Arman’ın başrolünde oynadığı Merve Gezen’nin “Nerdesin Aşkım” filmi Boston’dan “İnsan Hakları Ödülü”, Kanada’dan Yabancı Film kategorisinde “En Mükemmel Film” ödüllerini aldı.

İnsan hakları aktivisti olan Arman; Çorbada Tuzun Olsun, Kutu Kutu Mutluluk gibi Sosyal Sorumluluk projelerine verdiği destek ve bireysel olarak yürürttüğü yardım projeleri ile de adından söz ettiriyor. 2016 yılında başarılı oyunculuğu ve yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile “BBC 100 Women”da yer aldı. Son olarak yönetmen Garip Çelik’in yazdığı ve yönettiği “Kuyu” filminde başrol oynadı.

Kendisinin yazdığı ve oynadığı “Küründen Kabere” adlı tek kişilik tiyatro oyunu Nisan 2017’de seyirci ile buluşacak. Seyhan Arman, tiyatro-sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra yarattığı MC-Sunucu

Yer Aldığı Etkinlikler

Bu isme ait hiç etkinlik bulunmuyor. Etkinliklerinizin burada yer almasını istiyorsanız ücretsiz olarak "Etkinlik Ekle" kısmından ekleyebilirsiniz.