Serhat Akıncı

Serhat Akıncı Resmi
1983 İzmir doğumlu. Uzun zamandır bilgi ve altyapı teknolojileri ile ilgileniyor ama bu işlere Comodore ile başlamadı, ilk bilgisayarı da bir Amiga değildi :) Windows, sistem ve ağ kavramlarının ülkemize girişi ve yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte bilgi & altyapı teknolojilerine merak saldı ve hayatına bu doğrultuda yön verdi. Lise yıllarında başlayan çalışmaları, 9 senelik profesyonel iş hayatı ve bu 13 seneye sığdırdığı sayısız proje ile yoluna devam ediyor.
Uzmanlık alanı BT altyapılarında inşa, güvenlik, yönetim, izleme, mesajlaşma ve iş birliği çözümleri olan Serhat AKINCI ağırlıklı olarak Microsoft ürün ve teknolojileri ile çalışmaktadır. Windows Server ailesi, sunucu rolleri/uygulamaları/araçları, System Center grubu, Exchange Server & Lync Server ve genel anlamda Sanallaştırma & Bulut teknolojileri öncelikli olarak ilgilendiği konu ve ürünler arasında öne çıkmaktadır.
Bir süredir İstanbul’da yaşıyor ve iş hayatına İstanbul merkezli olarak devam ediyor.
Yapmış olduğu kaliteli çalışmalar ve paylaşımlarından ötürü 2010′dan bu yana her yıl, Sanallaştırma (Virtual Machine) alanında, Microsoft tarafından MVP / Microsoft Most Valuable Professional / Microsoft’un En Değerli Uzmanı ödülü ile ödüllendirilmiştir.
Herkesin her konuda yazabildiği günümüz internet dünyasında doğru ve kaliteli bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, zaman buldukça üzerinde çalıştığı konular ile ilgili inceleme makaleleri, nasıl yapılır videoları, kısa notlar, detaylı uygulama yöntemleri gibi bt uzmanlarına yönelik çalışmalar hazırlamakta ve gezmekte oldığunuz blog üzerinden paylaşmaktadır. Ayrıca çeşitli teknik topluluklarda destekleyici, konuşmacı ve yönetici olarak yer almaya devam etmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

7 Haziran 2014
Cumartesi
Microsoft Azure Day
Bellevue Residence - Microsoft Istanbul Ofisi / İstanbul
28 Eylül 2013
Cumartesi
Server 2012 R2 Virtualization Day
Bellevue Residence - Microsoft Istanbul Ofisi / İstanbul