Kamil Mingü

Kamil Mingü Resmi
1974 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Seramik Mühendisliği” Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Bu süreçte, profesyonel kurum ve kuruluşlardan, fotoğraf, yaratıcı drama ve grafik tasarım alanlarında eğitimler aldı ve çalışmalarda bulundu.

Akabinde, mesleki kariyerini farklı aşamalarla sinemaya yöneltti. 2005 yılında, Sinema Dostları Derneği’nin desteğiyle ilk kısa filmi “Ben Bir Vidayım”‘ı çekti.

2006 yılında Hollanda Yüksek Öğrenim Enstitüsü NihaAnkara bünyesindeki Kozavisual programı dahilinde Jak Den EXTER, Alite THIJSEN, Jérôme CLER, Eddy APPELS, gibi isimler ile çalışma şansı buldu.

Ankara Üniversitesi İLEF’te sinema yüksek lisansı ders aşamasında, ODTÜ Klinik Psikoloji Bölümünde, Prof. Dr. Faruk GENÇÖZ’den “Sinema Terapi” üzerine dersleri aldı ve bu çerçevede GENÇÖZ ile birlikte araştırmalarda bulundu.

2010’da tamamladığı Yüksek Lisans programında tez konusu olarak “ Hollywood Sineması’nda Androjen Erkek Temsili”’ni seçti. Konunun gördüğü yüksek ilgi üzerine bir dizi seminer gerçekleştirdi.

2016 yılında Yeni Zellanda’da yapılan “Türk Filmleri ve Kültürel Etkinlikleri” dahilinde akademisyen olarak davet edildi ve gala gecesi için konuşma yaptı.

Bunların yanında kişisel gelişim, “Gottman İlişki Terapisi” eğitimlerine katıldı ve çalışmalarına dahil etti. Halen üniversitelerde “Sinema ve Tasarım” dersleri veren Kamil MİNGÜ, çeşitli atölye ve seminerlerinin yanı sıra, sinema alanında bağımsız ve ortak yapım projelerini yürütmeye de devam etmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

Bu isme ait hiç etkinlik bulunmuyor. Etkinliklerinizin burada yer almasını istiyorsanız ücretsiz olarak "Etkinlik Ekle" kısmından ekleyebilirsiniz.