Hadi Öldürsene Canikom Tiyatro Oyunu

Sahne Sanatları / Tiyatro

29 Aralık 2013, Pazar

19:00 - 20:15

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Tiyatro Cezve, Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisarı Kültür ve Sanat Merkezi Büyük Salon da "HADİ ÖLDÜRSENE CANİKOM" adlı oyunu TEGV adına sergileyecek. 

1 Perde Komedi

Yazan: Aziz NESİN
Yöneten - Dramaturg: Rıza GEDİKOĞLU
OYNAYANLAR: Kevser ARIOĞLU – Esra METE – Kerem KILIÇ  

Yer : Uydu kent Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi 
Tarih : 29.12.2013
Saat: 19:00

Davetiyeleri Salı günü TEGV Afyonkarahisar Öğrenim Biriminden ve Anıtpark Karşısında Külltür Merkezi Danışmadan temin edebilirsiniz..

Oyunun Konusu;

“Oyun, bir apartmanın bodrum katında, birbirlerine "tutunarak" yaşayan iki dul, yalnız, yaşlı ve kentli kadının hikayesidir. Kah kavgaya tutuşurlar, kah büyük bir sevgi ile sarılırlar birbirlerine ve iki can yoldaşı olarak "yaşayıp giderler"... Yalnızlıklarını, yaşlılıklarını, geçmişlerindeki yaşanmamışlıkları paylaşan bu iki kadından, 68 yaşındaki Siyen, ölmüş general kocasının anılarını anlatıp durur, 72 yaşındaki Diha ise kendisine başka başka erkeklerin adıyla "gönderilen" aşk mektuplarıyla avunur. 
Gazeteler ve radyo haberleri, kendisini Havagazı Memuru olarak tanıtan, ardından evine girdiği yalnız yaşlı kadınları öldüren "genç ve yakışıklı bir erkek" ile ilgili bir haber vermektedir. Bu haber iki kadını korkutur ama bir yandan da duygusal yalnızlıklarını tetikler. Bu erkeği özlemle beklemeye başlarlar... Sonunda Havagazı Memuru gelir. Ancak bu gelen, gerçek bir Havagazı Memurudur. Yaş haddinden emekli olmuş, yevmiyeli olarak çalışmayı sürdüren bu adamla, kıs a bir an için "hayattan zevk alma oyunu" oynarlar. Kısa ama hakiki bir zaman diliminde, üçü de mutlu olacaktır. “

İletişim : 
TEGV : 0 272 214 05 30 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü : 0272 213 76 00 

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisarı Kültür ve Sanat Merkezi
Afyon / Merkez
Yeşilyurt Mah. 1741 Sokak No:1
Etkinlik Konuları