Semra Kahraman

Semra Kahraman Resmi
Semra Kahraman
İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi, Türkiye
Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesörü olan Dr. Semra Kahraman, Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra ihtisasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Ardından yurtdışında Tüp Bebek Teknikleri ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Türkiye’de Mikroenjeksiyon, Embriyo dondurma, tek gen hastalıklarında genetik tanı ve HLA tiplemesi işlemlerinin ilk uygulayıcısı olmuştur. Ayrıca Türkiye’de ilk insan embriyonik kök hücre çalışmaları ve hücre dizileri Prof. Dr. Semra Kahraman ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.
Prof. Kahraman İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi’nin Başkanıdır. Bu merkez yılda 3000’den fazla vakayı kabul ederek Türkiye’de bu alandaki en büyük merkez olma başarısını sürdürmektedir. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak sertifikalandırılmış eğitim veren ilk özel merkez olarak çok sayıda doktor, embriyolog ve biyoloğa tüp bebek uygulamaları alanında eğitim imkanı sağlamaktadır.
Prof. Dr. Semra Kahraman Reproductive Biomedicine Online (RBMOnline) dergisi ve “Reproductive and Stem Cell Biotechnology” dergisi Editorial Board’unda yer almaktadır. Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Cemiyeti başkanlığını 2013 – 2015 yılları arasında yürütecektir. Bu güne kadar basılmış 3 kitabı ve çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi mevcuttur. İlgi alanları Preimplantasyon Genetik Tanı ve Fertiliteyi Koruyucu Tekniklerdir.

Yer Aldığı Etkinlikler

Bu isme ait hiç etkinlik bulunmuyor. Etkinliklerinizin burada yer almasını istiyorsanız ücretsiz olarak "Etkinlik Ekle" kısmından ekleyebilirsiniz.